رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل

به گزارش شیوا مارکت، اپل در حال برگزاری عظیم ترین رویداد سالانه خود است که طی آن تقریباً به طور قطع نه از یک آیفون 12 بلکه از چهار آیفون 12رونمایی خواهد نمود. با توجه با شایعات گسترده درباره لوازم جانبی و سخت افزاری جدید، انتظار می رود که در این رویداد مجازی احتمالاً شاهد رونمایی از محصولات دیگری نیز از طریق این شرکت باشیم.

رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل

اپل این رویداد را سلام، سرعت نام گذاشته است، و تایید نموده است که این رویداد در 13 اکتبر، ساعت 10 صبح به وقت غرب آمریکا به صورت مجازی از پردیس مرکزی آن در کالیفرنیا برگزار خواهد شد. غیر از این هیچ اطلاعات تأییدشده دیگری در دست نیست. آن چه در ادامه می آید برآورد هایی است درباره آن چه احتمالاً در جریان این رویداد رونمایی خواهد شد.

آیفون های جدید

مایه شگفتی خواهد بود اگر این رویداد شاهد عرضه آیفون 12 نباشد. اما به احتمال زیاد درواقع چهار آیفون 12 متفاوت رونمایی خواهد شد: دو اندازه مختلف برای آیفون معمولی و دو اندازه متفاوت برای مدل آیفون پرو. اگر این گونه باشد، شمار مدل های آیفون رونمایی شده در این رویداد بیشتر از هر رویداد دیگری در گذشته خواهد بود.

با ارائه اندازه های مختلف، اپل به خوبی قادر خواهد بود هم کوچک ترین و هم عظیم ترین اندازه آی فون هایی را که در سال های اخیر عرضه نموده است، رونمایی کند و ویژگی های فناوری جدید را بین این مدل های مختلف توزیع کند.

انتظار می رود که علاوه بر اندازه های جدید، آیفون 12 با بدنه مستطیل شکل تری عرضه گردد که اخیراً در طراحی آی پد پرو و آی پد ایر استفاده شده است. همچنین انتظار می رود که رنگ های آن ها دقیقاً مانند مدل ایر جدید باشد. رنگ هایی مانند آبی نیز ممکن است ارائه گردد.

این آیفون ها مطمئناً یک پردازنده سریع تر خواهند داشت. اخیراً، آی پد ایر با تراشه جدید A 14 Bionic به روز شد، و بیش از 20 درصد سریع تر از نسخه قبلی بود؛ بنابراین تقریباً می توان مطمئن بود که آیفون نیز به روزسانی مشابهی خواهد داشت.

همچنین انتظار می رود آیفون 12 دارای حسگر نوری لایه دار باشد تا بتواند فاصله را با دقت بیشتری تخمین بزند. این ویژگی دیگری است که از آی پد گرفته شده است.

همچنین سرنخی از ویژگی های آیفون جدید در نام این رویداد یعنی سلام، سرعت وجود دارد. این احتمالاً هم به آن تراشه سریع تر و هم به اتصال 5 G اشاره دارد که برای اولین بار به آیفون اضافه خواهد شد. البته این ممکن است به معنای موارد دیگر نیز باشد.

معین نیست که چگونه این ویژگی ها و سایر ویژگی هایی که هنوز درز ننموده اند، در چهار آیفون مختلف توزیع شده اند. در سال های اخیر، اپل با طراحی خارجی متفاوت و ویژگی های اضافی مانند حسگر های دوربین، مدل های پرو را از آیفون های معمولی متمایز نموده است و احتمالاً سال جاری نیز همین اتفاق رخ خواهد داد.

اپل پیش از این مجبور شده بود تا عرضه آیفون 12 را به تأخیر بیندازد. انتظار این بود که این رویداد اواسط سپتامبر برگزار گردد، اما این شرکت در تابستان گفت که این رویداد احتمالاً به خاطر قرنطینه ناشی از کرونا چند هفته عقب می افتد.

اگر اپل از برنامه معمول خود پیروی کند، آیفون جدید در این رویداد رونمایی خواهد شد و سپس آدینه بعد که می گردد 23 اکتبر عرضه آن در فرشگاه ها شروع خواهد شد. البته این احتمال هم هست که اپل تصمیم بگیرد که مانند آیفون 8 و آیفون ایکس، عرضه آیفون های جدید را نیز کمی با تاخیر انجام دهد.

برآورد: اپل صریحاً نگفته است که این رویداد مخصوص آیفون است، اما اگر آیفون جدید در این رویداد رونمایی نگردد، یک فاجعه خواهد بود.

سخت افزار صوتی جدید

مدت هاست که شایعه شده است که اپل روی انواع محصولات مختلف صوتی کار می نماید. شایعات سخن از یک نسخه هدفون ایرپادز جدید می زند، با همان نظام هوشمند، اما طراحی ای که در بالای سر قرار می گیرد؛ و نیز شایعه این است که یک نسخه ارزان تر و کوچک تر هوم پاد رونمایی خواهد شد.

اپل در حال حاضر هدفون های خود را با نام تجاری بیتس فراوری می نماید، و در حال حاضر برای تأمین انرژی آن ها از ایرپادز تراشه هایی را در آن ها تعبیه نموده است؛ بنابراین ترکیب این دو ویژگی در محصولی که شایعه شده چیزی شبیه به استودیوی ایرپادز باشد، تقریباً طبیعی خواهد بود.

به همین ترتیب، اپل در حال حاضر نسخه عظیم تری از هوم پاد را فراوری می نماید، اما گفته می گردد که در فروش مشکل داشته است که بخشی از آن به دلیل قیمت بالاتر آن در مقایسه با بلندگو های هوشمند شرکت هایی مانند آمازون و گوگل است. یک نسخه کوچک تر می تواند به برطرف این نگرانی یاری کند و ممکن است برای جذب مردم به اکوسیستم بلندگوی هوشمند اپل مؤثر باشد.

این شایعات در این هفته با خبری دامن زده شد که مطابق آن اپل محصولات صوتی شرکت های ثالث را، از بلندگو های ساخته شده توسط Sonos گرفته تا هدفون های Bose، از فروشگاه های خود خارج نموده است. این ممکن است به سادگی یک حرکت کاملاً غیرمرتبط باشد، اما برآورد ها حاکی از آن است که این اقدام می تواند تدبیری باشد برای گگرددن راه برای سخت افزار صوتی جدید.

علاوه بر این، اپل تقریباً به طور قطع گوشی را از جعبه آیفون 12 جدید خارج می نماید. احتمالاً قصد اپل از این کار ترغیب مردم به ارتقا با هدفون های بی سیم باشد.

اما شایعات اخیر همچنین حاکی از آن است که اپل می تواند تا یک رویداد دیگر در ماه نوامبر صبر کند و حداقل بعضی از این محصولات را در رویداد دوم در نوامبر رونمایی کند. بنابراین، محصولات صوتی حتی اگر در رویداد آیفون رونمایی نشوند، خیلی زود از راه خواهند رسید.

برآورد: به نظر می رسد که محصولات صوتی جدیدی رونمایی خواهند شد، اما ممکن است اپل این کار را در ماه نوامبر انجام دهد، نه در رویداد آیفون.

ایرتگ

مدت هاست شایعه می گردد، گرچه تا به امروز اثری از آن به چشم نخورده است، این که اپل مشغول کار بر روی محصول با تراشه ساده ای است که می توان آن را به اشیا مهم مانند دسته کلید افزود، و بعد به راحتی بتوان آن با تلفن ردیابی کرد. این چیزی مشابه عملکرد ارائه شده توسط تایل خواهد بود. این ابزار ها می توانند گزینه ای برای ایجاد صدا و همچنین ردیابی توسط آیفون داشته باشند.

اپل در حال حاضر برنامه فایند مای را دارد که برای این کار بسیار مناسب است و دستگاه های اخیر آن یک تراشه یو-وان را شامل می گردد که می تواند اشیا را دقیقاً مکان یابی کند. این عملکرد هنوز تا حد زیادی مورد استفاده قرار نگرفته است. اگر این تحولات را در پرتو شایعات همیشگی مربوط به توسعه ایرتگ آنالیز کنیم، انکار این که چنین محصولی باید در راه باشد، تقریباً غیرممکن می گردد.

بسیار منطقی است که اپل آن ها را در کنار آیفون رونمایی کند، زیرا احتمالاً جزء لوازم جانبی آیفون خواهند بود.

برآورد: اگر دودی هست، حتماً آتشی هم هست. ایرتگ مطمئناً در راه است. با این حال، برای همه دیگر رویداد های اخیر اپل نیز می شد، همین حرف را زد.

امکانات و قابلیت های جدید شارژ بی سیم

دایره هایی که زمینه اصلی طراحی دعوتنامه رویداد اپل است، برای ما از جهت دیگری آشنایی دارد: این دایره ها کمی شبیه جعبه های شارژی هستند که از زمانی که اپل شارژ بی سیم با آیفون 8 و ایکس را معرفی نموده است، رایج شده است.

لیزر های سنجش آلودگی هوا در آیفون های آینده

شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که اپل در حال کار روی قابلیت شارژ بی سیم سریع تر یا قوی تراست. اگر این ها با آیفون 12 رونمایی شوند، اپل می تواند نوعی شارژر بی سیم برای آیفون جدید ارائه دهد.

اپل قبلاً از شارژر بی سیم خبر داده بود. اما ایرپاور که قرار بود آیفون، اپل واچ و ایرپادز را فقط با قرار دادن آن ها در بالای یک لوح عظیم شارژ کند، هرگز به بازار عرضه نشد. شوخی وار شایعاتی مطرح شد که حاکی از آن بود که اپل قادر نیست این فناوری را به طور ایمن و قابل اعتمادی توسعه دهد.

برآورد: اگر قرار باشد این فناوری عرضه گردد، رونمایی آن مطمئناً در این رویداد خواهد بود.

کامپیوتر مک با تراشه اپل

می دانیم که کامپیوتر مک با تراشه اپل در راه است، زیرا اپل این را اعلام نموده است. در رویداد کنفرانس جهانی برنامه نویسان در ماه ژوئن سال جاری، اپل برای خود مهلتی معین کرد که تا خاتمه سال تراشه اپل را رونمایی کند و آن را جایگزین تراشه های اینتل در محصولات خود نظیر آیفون و آیپد نماید.

این مهلت به سرعت در حال نزدیک شدن است و بنابراین ممکن است در این مراسم اشاره ای به مک با تراشه اپل بگردد. اما اپل همچنین ممکن است ترجیح دهد زمان بیشتری به آن اختصاص دهد و آن را در همان رویداد نوامبر رونمایی کند، تا این گونه آن رونمایی تحت الشعاع رونمایی آیفون قرار نگیرد.

هنوز نمی دانیم که کامپیوتر مک چگونه خواهد بود. این می تواند یک نسخه به روز شده از رایانه موجود مانند مک بوک پرو باشد، یا ممکن است اپل از این فرصت برای انتشار طرحی کاملاً جدید یا احیای یک طرح قدیمی مانند مک بوک که اکنون فراوریش متوقف شده است، استفاده کند.

همچنین نمی دانیم که دقیقاً چه چیزی رونمایی خواهد شد. در حالی که شماری رایانه دارای MacOS با تراشه اپل پیشاپیش برای بعضی برنامه نویسان ارسال شده است، آن ها تحت توافق نامه های محرمانه ای هستند و محصول نهایی را به کسی نشان نمی دهند؛ بنابراین عملکرد دقیق، سرعت و کارایی آن رایانه ها هنوز بیشتر یک راز است.

منبع: ایندیپندنت

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: فرادید
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24366

به "رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید