ساماندهی پارک حاشیه ای از سال آینده

به گزارش شیوا مارکت، معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص انتها طرح پارک حاشیه ای در شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

ساماندهی پارک حاشیه ای از سال آینده

کامران اخباری در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص پایان اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی پارک حاشیه ای در پایتخت با بیان اینکه برای 120 هزار فضای پارک حاشیه ای در شهر برنامه ریزی شده است، گفت: ساماندهی پارک حاشیه ای شروع شده و این طرح به صورت پایلوت برای 15 هزار فضای پارک در منطقه 2 اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مناقصه ساماندهی پارک حاشیه ای در منطقه 2 برگزار شده و شرکت مذکور نیز انتخاب شده است گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته از اواخر فروردین ماه سال آینده، پیمانکار ساماندهی پارک حاشیه ای در معابر منطقه 2 را شروع می نماید.

اخباری با بیان اینکه بعد از اجرای طرح پایلوت و آنالیز نقاط قوت وضعف ساماندهی پارک حاشیه ای، مناقصه برای پارک حاشیه کل تهران در چند پهنه برگزار خواهد شد در خصوص درآمدهای ساماندهی پارک حاشیه ای گفت: براساس آنالیز های صورت گرفته به نظر می رسد درآمد سالانه شهرداری برای ساماندهی فضای پارک در منطقه 2 ، حدود 25میلیارد تومان باشد و با توجه به قیمت مصوب کنونی نرخ پارکینگ ها که بسیار پایین است تصورمان این است که درآمد سالانه شهرداری تهران برای ساماندهی فضای پارک حاشیه ای حدود 300 میلیارد تومان خواهد بود.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه نرخ پیشنهادی برای فضای پارک حاشیه ای براساس قرار داشتن در داخل یا خارج طرح ، ساعات مورد استفاده و... متفاوت است در خصوص چرایی طولانی شدن پروسه ساماندهی گفت: باید روال قانونی این مهم طی می شد چراکه باید در ابتدا فراخوان صادر می شد و بعد از آن برگزاری مزایده شرکت، آنالیز، تاییدیه از نهادهای نظارتی، هماهنگی با دستگاه های مختلف از جمله پلیس و... انجام می شد که زمانبر بود.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی پارک حاشیه ای طرح موفقی است که در شهر هایی همچون مشهد، تبریز و... در حال انجام است گفت: قطعا اجرای طرح ساماندهی پارک حاشیه ای می تواند به بهبود فضای تردد در تهران یاری کند اما پروسه زمانبری است و باید مقدمات آن فراهم گردد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3753

به "ساماندهی پارک حاشیه ای از سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی پارک حاشیه ای از سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید