سخنگوی ارتش یمن: استان الجوف در آستانه آزادی کامل است

به گزارش شیوا مارکت، ارتش یمن در بیانیه ای اظهار داشت که در چند روز گذشته، نیروهای این کشور با انجام عملیات گسترده زمینی، پهپادی و موشکی، در آستانه آزادی کامل استان الجوف در مرکز یمن قرار گرفته اند.

سخنگوی ارتش یمن: استان الجوف در آستانه آزادی کامل است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن از پیروزیت عملیات های نظامی نیروهای این کشور علیه نیروهای ائتلاف عربستان سعودی در مرکز یمن خبر داد.

سریع امروز (سه شنبه/27 اسفند) در بیانیه ای گفت که نیروهای مسلح یمن همه شهرستان های استان الجوف بجز چند منطقه در شهرستان خب، الشعف و صحراء الحزم را در عملیات نظامی گسترده تحت عنوان فأمکن منهم آزاد کرده اند.

او گفت که ارتش و کمیته های مردمی یمن طی پنج روز درگیری شدید و در ادامه تشدید حملات دشمن در استان مذکور دستاورهای زیر را به دست آورده اند:

یک) همه تیپ های نظامی به همراه آنچه که منطقه نظامی ششم (ائتلاف و نیروهای منصور هادی) خوانده می شد، نابود شد.

دو) صدها نفر از نیروهای دشمن در این عملیات کشته، زخمی و یا اسیر شدند که در بین آن ها فرماندهانی نیز وجود دارد.

سه) مقادیر زیادی از انواع سلاح ها و مهمات به غنیمت گرفته شد.

سرتیپ یحیی سریع گفت که در این عملیات، یگان موشکی و پهپادی ارتش با بیش از پنجاه عملیات عمق خاک دشمن سعودی را در پاسخ به حملات هوایی آن هدف قرار داده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از قبایل استان الجوف به دلیل نقش مهم و برجسته در تحقق دستاوردهای بزرگ اخیر قدردانی و تأکید کرد که آزادسازی همه اراضی جمهوری یمن تا تحقق استقلال کامل ادامه خواهد داشت.

ارتش دولت نجات ملی یمن که انصارالله نیز جزوی از این دولت هستند، دو هفته پیش پیروز شدند مرکز استان الجوف را طی عملیات های گسترده، به کنترل خود درآورند. این عملیات غیر از عملیات این دولت در جبهه نهم بود که شکست سنگینی بر دولت منصور هادی و ائتلاف در طول سال های گذشته وارد کرد. نهم در شرق صنعاء (پایتخت یمن) قرار گرفته است و استان جوف در شمال یمن و هم مرز با عربستان است.

استانداری جوف یمن

ساختمان نیروهای امنیتی استان جوف

ساختمان نیروهای امنیتی استان جوف

ق

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17408

به "سخنگوی ارتش یمن: استان الجوف در آستانه آزادی کامل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی ارتش یمن: استان الجوف در آستانه آزادی کامل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید