سلامت ورزشکاران پارالمپیکی مهمتر از اردوهای آنهاست

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک امروز چهارشنبه در نشست خبری خود که به صورت آنلاین برگزار گشت آخرین برنامه ریزی ها و تصمیمات این کمیته در رابطه با بازی های پارالمپیک توکیو را توضیح داد.

سلامت ورزشکاران پارالمپیکی مهمتر از اردوهای آنهاست

وی در آغاز نشست خبری خود به برگزاری نشست اخیر ستاد بازی های پارالمپیک اشاره کرد و گفت: در این نشست بر عدم تغییر سیاست هایی که پیش از این در مورد آنها تصمیم گیری شده بود، تاکید شد. بدین ترتیب که رشته ها و تیم ها بر اساس اولویت های چهارگانه مبنی بر قرار دریافت در گروه شانس کسب مدال طلا، نقره و برنز یا حضور در رده های اول آسیا به پارالمپیک توکیو اعزام می شوند.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با یادآوری اینکه در بیشتر رشته ها رقابت برای کسب سهمیه پارالمپیک تمام شده است، گفت: ما هم در نشست این موضوع را یادآور شدیم و اینکه تقریباً رشته جدیدی برای ایران باقی نمی ماند تا در آن کسب سهمیه کند.

تابع با اشاره به اینکه ایران تا به امروز در 9 رشته برای بازی های توکیو کسب سهمیه کرده است، شرح داد: تیروکمان، تیراندازی، وزنه برداری، والیبال نشسته مردان، بسکتبال با ویلچر مردان، قایقرانی، جودوی نابینایان، دوومیدانی و پاراتکواندو رشته هایی هستند که ورزشکاران شان در فهرست اعزام به توکیو قرار دارند ضمن اینکه میادین کسب سهمیه در رشته ای مانند دوومیدانی کماکان ادامه دارد. البته در مورد برخی ورزشکاران باید کلاس بندی جدید صورت بگیرد.

به گفته دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با مهیا شدن شرایط، اردوی آماده سازی این رشته ها آغاز می شود اگرچه فعلاً و طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا برای مدت 2 هفته همه فعالیت ها تعطیل است. بعد از آن اردوها از سر گرفته می شود.

وی همچنین در مورد مطرح شدن برخی نقدها نسبت به نحوه رکوردگیری در رشته پارادوومیدانی گفت: سنجش ورزشکاران طبق پروتکل های مصوب هر سه چهار ماه یکبار انجام می شود. این ارزیابی فقط بدنی نیست بلکه شامل سایر مسائل هم می شود. به هر حال باید شرایط این ورزشکاران رصد شود. البته که به دلیل شرایط کرونایی و دور شدن تمرینات از شرایط عادی خیلی از رکوردها خوب نبود. شاهد افت ورزشکاران بودیم اما به هر حال شرایط دوومیدانی با سایر رشته ها متفاوت است.

وی تاکید کرد: اسامی دوومیدانی کاران باید نیمه اول فروردین اعلام شود بنابراین باید فضای رقابتی باشد تا ورزشکاران استفاده کنند. به نظرم آنها می توانند در سایر استان ها تمرین داشته باشند تا به شرایط خوبی برسند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه این کمیته در رابطه با چگونگی فعالیت هایش مصوبات ستاد کرونا تبعیت می کند و حتی آنها سختگیرانه تر هم اجرا می کند در مورد شرایط برگزاری اردوی متمرکز در تهران گفت: اولویت اول، دوم و سوم کمیته پارالمپیک سلامت ورزشکاران است. اردوها باید در شرایط و زمانی برگزار شود که اولویت، سلامتی ورزشکاران باشد. آماده شدن ورزشکاران دغدغه ما هم است و به همین دلیل برگزاری اردو در شهرهای سفید در دستور کار است.

محمد تابع در پایان گفت: یکی از مصوبات ستاد بازی های پارالمپیک توکیو این است که اتاق ها تک نفره باشند و حتی در تهیه بلیت هواپیما هم یکی در میان بودن ورزشکاران لحاظ شود. دغدغه ما اول حفظ سلامتی ورزشکاران و بعد برگزاری اردوهای آمادگی است.

مجله سایه: مجله سایه: وبلاگ سینما و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25494

به "سلامت ورزشکاران پارالمپیکی مهمتر از اردوهای آنهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامت ورزشکاران پارالمپیکی مهمتر از اردوهای آنهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید