سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی، رشد بودجه دانشگاه ها در سال 99

به گزارش شیوا مارکت، منصور غلامی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی با توجه به بودجه گفت: با توجه به اینکه بودجه سال آینده نسبت به بودجه سال جاری تغییر چندانی نداشته، لذا بعید است سال آینده سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی خیلی بیشتر از سال جاری گردد.

سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی، رشد بودجه دانشگاه ها در سال 99

وی ادامه داد: آنچه که من اطلاع دارم در حال حاضر سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی 66 صدم درصد بوده و در مجموع می توان گفت کمی بالاتر از 6 دهم بوده و در همین حدود است.

وزیر علوم درباره بودجه دانشگاه ها در سال 99 نیز گفت: لایحه بودجه دانشگاه به مجلس ارائه شده، امیدواریم مصوب گردد. منابع بودجه دولت به لحاظ اینکه از بودجه نفت فاصله می گیرند، محدود است.

وی ادامه داد: ولی آنچه اتفاق افتاده علی رغم اینکه همکاران ما انتظار بیشتری داشتند رشد کمتر از 10 درصدی برای دانشگاه ها اتفاق افتاده و برای مراکز پژوهشی و پارک ها حدود 6 درصد رشد داشته است که در بعضی دانشگاه ها ممکن است این متوسط کم تر یا بیشتر باشد که میانگین را عنوان کردم.

غلامی توضیح داد: این امکان نیز هست که مجلس احیاناً از منابع در اختیار خود به دانشگاه و پژوهشگاه یاری کند که سال های پیش هم اتفاق افتاده است.

وی یادآور شد: امیداوریم با این بودجه بتوانیم دانشگاه ها را اداره کنیم، البته کار سختی است دانشگاه ها با بقیه دستگاه اجرایی متفاوت هستند.

وزیر علوم اضافه نمود: دانشگاه ها مجموعه پویا و فعالی در تحقیق، آموزش، خدمات رفاهی و فرهنگی دانشجویان هستند که هیچ بخشی را نمی گردد کم یا توقف کرد به غیر از اینکه مدیریت بهینه منابع را باید دراین رابطه انجام داد.

غلامی اضافه نمود: سال های اخیر هم محدودیت هایی بوده ولی برای سال بعد کارمان کمی سخت تر است.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14719

به "سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی، رشد بودجه دانشگاه ها در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم پژوهش از فراوری ناخالص ملی، رشد بودجه دانشگاه ها در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید