سگا به دنبال عرضه همزمان یاکوزا در دنیاست

به گزارش شیوا مارکت، شرکت بازی سازی سگا در جدیدترین آمار و ارقام اقتصادی خود، از رشد بسیار خوب فروش مجموعه بازی های یاکوزا خبر داده است. طبق گفته سگا، فروش جهانی قسمت ششم مجموعه بازی های یاکوزا یعنی Yakuza 6: The Song of Life در حد و اندازه فروش بازی در ژاپن بوده است.

سگا به دنبال عرضه همزمان یاکوزا در دنیاست

سگا فروش بسیار خوب یاکوزا خارج از ژاپن را به خاطر کوشش های آن ها در ترجمه بازی می داند. تا همین یکی دو سال اخیر، سگا کوششی در ترجمه بازی های یاکوزا و عرضه آن در خارج از ژاپن نمی کرد. بازی های یاکوزا در دوره پلی استیشن 2 و پلی استیشن، نسخه هایی انگلیسی داشتند، ولی فروش آن ها آن قدر پایین بود که سگا به طور کلی قید ترجمه و عرضه این بازی ها را زد.

با این حال، عرضه بازی یاکوزا زیرو (Yakuza 0) خارج از ژاپن، آن هم پس از درخواست های زیاد بازی نماینده ها و یک سال پس از نسخه ژاپنی، جریان تازه ای برای این مجموعه خارج از ژاپن به وجود آورد؛ طوری که بازی های بعدی این مجموعه یعنی Yakuza Kiwami و Yakuza Kiwami 2 و Yakuza 6 موفقیت بسیار خوبی خارج از ژاپن پیدا کردند.

بخشی از موفقیت مجموعه یاکوزا خارج از ژاپن، به خاطر شرکت آتلوس است. سگا شرکت بازی سازی آتلوس (Atlus) را در سال 2013 خریداری کرد و از شعبه امریکایی آتلوس برای ترجمه و عرضه بازی های یاکوزا یاری گرفته است. سگا معتقد است که موفقیت و محبوبیت تازه یاکوزا خارج از ژاپن، به لطف آتلوس محقق شده است.

سگا در بیانیه خود به سهامدارانش درباره آتلوس گفته است: این استودیو درک بسیار خوبی از بازی های ژاپنی و بازی های امریکایی دارد و طوری بازی های ژاپنی را به مخاطب ارایه می نماید که دنیا بینی خاص و دیدگاه بازی های ژاپنی به خوبی منتقل می گردد. استودیوی آتلوس در عین حفظ دیدگاه خاص این بازی ها، ارزش بالای سرگرم نماینده بودن آن ها را هم به بهترین حالت ممکن به تصویر کشده است، طوری که این بازی ها نقدهای بسیار مثبتی از گیمرهای خارجی گرفته اند.

در ادامه پیام سگا، این شرکت به این موضوع اشاره نموده است که از این پس در حین فراوری بازی ها، محتوایی که باید ترجمه گردد را در اختیار تیم ها قرار می دهند تا هر چه سریعتر نسخه های غیر ژاپنی بازی را عرضه نمایند. سگا گفته امیدوارند بتوانند عرضه همزمان بازی ها را ممکن نمایند.

بازی های مجموعه یاکوزا معمولا با تاخیر یک ساله خارج از ژاپن عرضه می شوند. از طرفی نسخه های انگلیسی مجموعه بازی های پرسونا هم تاخیری چند ماهه در عرضه دارند.

کاملا واضح است که سگا از همین حالا کوشش های خود برای عرضه سریعتر نسخه انگلیسی بازی ها را آغاز نموده است. این شرکت در نمایشگاه بازی توکیو ماه گذشته و در کنفرانس سونی، از یک بازی جدید به اسم Project Judge (با اسم ژاپنی Judge Eyes) رونمایی کرد. سگا پس از رونمایی از بازی Project Judge گفت که این بازی دسامبر سال جاری در ژاپن، و در سال 2019 بیرون از ژاپن عرضه خواهد شد.

منبع: Gamasutra

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1341

به "سگا به دنبال عرضه همزمان یاکوزا در دنیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگا به دنبال عرضه همزمان یاکوزا در دنیاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید