سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد: جشنواره فیلم کودک خط شکنی کرد

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت دست اندرکاران جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان خط شکن بودند و در شرایط دشواری این جشنواره را برگزار کردند.

سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد: جشنواره فیلم کودک خط شکنی کرد

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر ضمن حضور در سینما فرهنگ، خانه اجرایی جشنواره و بازدید از نحوه اکران محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان، گفت: به همه همکارانم در بنیاد سینمایی فارابی و ستاد جشنواره خسته نباشید و خدا قوت می گویم زیرا خط شکن بودند و در شرایط دشواری این جشنواره را برگزار کردند.

او اضافه کرد: توقعی از برگزاری جشنواره با شرایط فعلی، نبود اما خوشحالم که بحمدالله جشنواره مورد استقبال قرار گرفته است. همین که این چراغ روشن ماند و جشنواره با اخلال روبرو نشد، به نظر من شایسته قدردانی و تقدیر است.

دبیر جشنواره فیلم فجر با اشاره به اهمیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سینمای ایران، اعلام نمود: سینمای کودک و نوجوان، سینمای آینده است. کشوری که آینده نداشته باشد، جایی برای زندگی نیست و بچه های ما آینده ما را می سازند. مهم ترین و جذاب ترین پدیده رسانه ای برای کودک و نوجوان، فیلم است و فیلم های کودک و نوجوان صندلی ملی و معتبری برای آینده کشور ما دارند. از این جهت همکاران مان را که این چراغ را روشن نگه داشتند، تحسین می کنم و امیدوارم که مجموع این شرایط رضایت اهالی سینما را هم در پی داشته باشد.

طباطبایی نژاد درخصوص تاثیر برگزاری جشنواره کودک و نوجوان و دیگر رویدادهای فرهنگی پیش رو در نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر، شرح داد: طبیعتاً برگزاری جشنواره کودک و نوجوان و تجربه دوستان ما در این جشنواره و دیگر رویدادهای فرهنگی مانند جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و جشنواره بین المللی سینماحقیقت یاری خواهد نمود تا ما بتوانیم جشنواره فیلم فجر را نیز با رعایت همه پروتکل های بهداشتی برگزار کنیم. از همه مهم تر تجربه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان برای ما راه گشا خواهد بود، به این جهت که اکران برخط و محدود فیزیکی را کنار هم دارد. ما از ابتدای سال جاری جلسات مشترکی بین دبیران جشنواره های مهم داخلی برگزار گردید و امیدوارم که بتوانیم از تجارب یکدیگر استفاده کنیم و با هم فکری، چراغ سینما را (در بخش های مختلف اعم از جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان که خوشبختانه در حال برگزاری است، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره بین المللی سینماحقیقت که صندلی مهمی دارند و در نهایت جشنواره فیلم فجر که تقویم سینمای ایران را ورق می زند) روشن نگاه داریم.

دبیر جشنواره فیلم فجر درباره نحوه برگزاری جشنواره های پیش رو مطرح نمود: همه دوستان کوشش می نمایند اما هر کدام از جشنواره ها شرایط خودشان را دارند؛ مثلاً جشنواره سینماحقیقت می تواند به طور کامل به صورت برخط برگزار گردد اما این امکان برای جشنواره فیلم فجر وجود ندارد. جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان ترکیبی از برگزاری برخط و حضوری را در پیش گرفت و جشنواره فیلم کوتاه تهران هم همین روش را پیش رو دارد. مجموعه این تجربه ها به ما یاری می نماید که بتوانیم در یک زیست کرونایی چراغ سینما را روشن نگه داریم. انشاءالله ما بتوانیم فعالان ما در حوزه سینما و مخاطبین را هم به اینکه سینما زنده است و در این شرایط، محکم به جهت خود ادامه می دهد، امیدوار کنیم.

طباطبایی نژاد در انتها تاکید نمود: جشنواره فیلم فجر، رویدادی ملی برای گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و از این جهت بسیار مهم است که چراغ این جشنواره روشن باشد. امیدواریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی و بهره گیری از قوانین اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا در آن مقطع، جشنواره فیلم فجر برگزار گردد اما اکنون نمی توانم نظر قطعی درباره شیوه برگزاری آن بدهم زیرا شرایط قابل پیش بینی نیست.

تفطن: تفطن: گردشگری، تور لحظه آخری ارزان قیمت، بلیط، ویزا، هتل

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24841

به "سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد: جشنواره فیلم کودک خط شکنی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد: جشنواره فیلم کودک خط شکنی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید