شرایط بدی بر والیبال حاکم است، پخش نشدن مسابقات به همه لطمه زده

به گزارش شیوا مارکت، شبنم علیخانی در مصاحبه با خبرنگاران درباره شرایط و وضعیت تیم نامی نو پیش از آغاز رقابت های لیگ برتر والیبال گفت: تیم ما وضعیت خوبی دارد و از یک ترکیب جوان برخوردار است. امیدوارم بازیکنان با تجربه در کنار جوانان تیم، والیبال خوبی را به نمایش بگذاریم.

شرایط بدی بر والیبال حاکم است، پخش نشدن مسابقات به همه لطمه زده

ملی پوش والیبال درباره برگزاری رقابت ها با حضور 5 تیم نیز اظهار کرد: وضعیت لیگ بسیار بد است و هر سال نیز شرایط بدتر می گردد. دلیلش را نمی دانم چیست! درخواستم از مسئولان این است حداقل شرایط پخش تلویزیونی مسابقات را فراهم نمایند تا اسپانسرها برای حمایت از تیم های بانوان رغبت داشته باشند. بدون پخش تلویزیونی حمایت بی دلیل است، شاید اگر ما نیز بودیم اینکار را انجام نمی دادیم.

علیخانی در ادامه اضافه کرد: حضور پنج، شش و هفت تیم در لیگ خیلی فرق ندارد، همیشه همینگونه بوده است. رقابت بین دو تیم وجود دارد، شاید فقط ترتیب تیم های اول و دوم تغییر کند اما در کل وضعیت تعیین است. باید با جذب اسپانسر و بازیکنان خارجی لیگ را قوی کنیم. اگر بازیکن خارجی جذب نکنیم و تعداد تیم های قدرتمند را افزایش ندهیم برگزاری لیگ فایده ای ندارد.

بازیکن تیم نامی نو ادامه داد: احتیاج به اسپانسر قوی در لیگ بانوان به شدت احساس می گردد. اسپانسر احتیاج به دیده شدن دارد اما مسابقات بانوان پخش نمی گردد. در برنامه های والیبالی فقط 10 دقیقه به مسابقات بانوان اختصاص داده می گردد که به هیچ دردی نمی خورد.

او در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه حتی مسابقات والیبال بخش مردان در تهران نیز پخش ندارد؟ گفت: خیلی شرایط بدی حکمفرما است. والیبال در کل رو به سراشیبی است و این اتفاق بدی است. بازی ها باید پخش گردد تا اسپانسرها و بازیکنان خارجی جذب شوند. اگر بازی ها پخش گردد انگیزه اسپانسر نیز بیش تر می گردد و تعداد تیم ها افزایش می یابد. ملی پوش والیبال به مدیریت تیم خود اشاره نمود و گفت: از مدیریت تیم تشکر می کنم که در شرایط بد اقتصادی از تیم حمایت کرد، کار بسیار بزرگی است. قبلا نیز در بخش تیم داری بوده اند و مدیریت تیم گیتی پسند را داشته اند و می دانند که تیم داری در بخش بانوان هزینه بسیاری دارد اما دوباره اینکار را انجام دادند و همین برای تک تک بازیکنان ارزش بسیاری دارد.

شبنم علیخانی درباره تیم ملی والیبال اعلام کرد: سال جاری یکی از سال های خوبم در تیم ملی بود. شاید از نظر رنکینگ نتیجه نسبت به گذشته تفاوتی نداشت اما مدل و سبک بازی تیم ملی بسیار متفاوت بود. با آرامش و روند حرفه ای در اردوهای ملی کار کردیم چراکه سرمربی تیم ملی از نظر روانشناسی بسیار عالی کار کرد و بازیکنان نیز از جان و دل مایه گذاشتند. پس از 10 سال حضور در تیم ملی تازه متوجه شدم هنوز جای بسیاری برای کار کردن داریم و نکات بسیاری آموختم.

وی ادامه داد: از مهرگان بسیار تشکر می کنم که انگیزه را در بین ملی پوشان زنده کرد. امیدوارم این روند ادامه دار باشد چراکه آرامشی که داشتیم بسیار خوب بود و اتفاقات بد سال گذشته را فراموش کردیم و بسیار انگیزه داشتیم. از مهرگان عذرخواهی می کنم چون باید نتیجه زحماتش را با کسب نتیجه می دادیم. مهرگان به تیم ملی خودباوری، علم و دانش را تزریق کرد. ناراحتی بازیکان این بود که باید با کسب نتیجه جواب زحمات مهرگان را می دادیم.

علیخانی در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی می توانست نتیجه بهتر کسب کند؟ گفت: بله، می توانستیم. متاسفانه به اشتباهات خود باختیم و دلیل آن نیز کم تجربگی بود. نمی گویم که می توانستیم چین را شکست دهیم، این تیم با ترکیب المپیک خود در رقابت ها حاضر شده بود. البته ناگفته نماند که عده ای گفتند این تیم اصلی چین نبوده اما برخی از بازیکنان چین سابقه حضور در المپیک را داشته و بازی آنها را دیده ام.

ملی پوش والیبال در پاسخ به این سوال که تیم ملی چه زمانی می تواند بر سکو قرار گیرد؟ گفت: اگر با همین روند پیش رویم نهایتا تا 2 سال دیگر می توانیم بر سکو قرار گیریم. تجربه بسیار مهم است. حضور تیم ملی در تورنمنت مجارستان پیش از رقابت های AVC CUP بسیار به تیم ملی یاری کرد و موفق شدیم تیم های قزاقستان و مجارستان را شکست دهیم. 2 بار تیم استرالیا را شکست دادیم و بار سوم نیز به دلیل مسائل روحی نتیجه را واگذار کردیم. توجیه نمی کنم اما باخت مقابل چین بسیار در روحیه ما تاثیر داشت و فرصت کافی برای ریکاوری روحی نداشتیم. متاسفانه باختیم و فضا برای صحبت کردن منتقدان فراهم شد.

شبنم علیخانی در خاتمه گفت: ابتدا از کعبی زاده(نایب رئیس بانوان) به خاطر فراهم کردن شرایط خوب در تیم ملی تشکر می کنم. از مهرگان و کادرفنی عذرخواهی می کنم که نتیجه مطلوب را کسب نکردیم. امیدورام در آینده به خواسته ها و آرمان هایمان برسیم. دوست دارم والیبال ملی را با کسب نتیجه و آروزی دلخواهم کنار بگذارم. تصمیم به خداحافظی دارم و زمانی اینکار را خواهم کرد که به هدفم در تیم ملی رسیده باشم.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1929

به "شرایط بدی بر والیبال حاکم است، پخش نشدن مسابقات به همه لطمه زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بدی بر والیبال حاکم است، پخش نشدن مسابقات به همه لطمه زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید