شفر: به یک برنامه طولانی مدت احتیاج داریم!

به گزارش شیوا مارکت، وینفرد شفر بعد از ناکامی های تازه دوباره صحبت از یک برنامه طولانی مدت نموده است. اما آیا نتایج استقلال در آینده این امکان را به سرمربی استقلال خواهد داد تا برنامه های طولانی اش را پیاده کند؟

شفر: به یک برنامه طولانی مدت احتیاج داریم!

سایت باشگاه استقلال مصاحبه ای از قول شفر روی خروجی خود قرار داده که این مربی با ادبیاتی خاص از اعضای هیات مدیره استقلال تعریف و تمجید نموده است. کلماتی که کمی قلمه سلمبه و غیرواقعی به نظر می آید! شفر چنین گفته است: ابتدا عذرخواهی می کنم به خاطر اینکه در راه جلسه فنی بعدی هستم و فرصت ندارم در رابطه با همه مسائل به طور جزئی صحبت کنم اما زمانی که به تهران برگشتیم در رابطه با سایر مسائل و شرایط فعلی و برنامه های فصل آینده صحبت خواهم کرد. اما باید از اعضای فوق العاده هیات مدیره مان تشکر کنم، پنج جنتلمن آقایان فتحی، خلیل زاده، سعادتمند، منزوی و ماجدی که هر کدام در زمینه های مختلفی با تجربه و با دانش هستند. اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال از لحاظ شخصیتی، توانایی و کارآمدی بسیار قوی هستند و می توانند در مسئولیت های مهم اثرگذار باشند.

دراین مصاحبه از قول شفر نوشته اند که از مدت ها قبل خواستار برگزاری چنین نشستی بوده است. آیا این حرف را می گردد باور کرد؟ سرمربی استقلال ادامه می دهد:من از مدت ها قبل خواستار برگزاری این جلسه بودم و بسیار از اینکه توانستم با اعضای هیات مدیره دیدار کنم خرسند هستم. متاسفانه این دیدار به تازگی رخ داد، در روزهایی که ما بابت دو بازی اخیر ناراحت و غمگین هستیم. بنابراین من خیلی از اینکه اعضای هیات مدیره در مورد مسائل مختلف سوالاتی از من پرسیدند غافلگیر نشدم. می توانم بگویم این آقایان واقعا استقلال را دوست دارند و برای شان این باشگاه اهمیت زیادی دارد. من اطلاعات بسیاری در مورد مسائل اخیر استقلال با آنها در میان گذاشتم به خصوص درباره مسائل زیادی که تا اینجا داشته ایم. در جلسه هیات مدیره این موضوع خیلی زود معین شد که همه ما اعضای هیات مدیره، مدیرعامل باشگاه آقای دکتر فتحی و من اهداف یکسانی را دنبال می کنیم. همه ما به فکر آینده استقلال هستیم.

در این نشست چه صحبت هایی به میان آمده؟ شفر به این سوال هم پاسخ داده است: ما در رابطه با مسائلی صحبت کردیم که احتیاج به زمان و کار بسیار دارد و به خصوص افراد توانمندی که آماده یاری به استقلال باشند. ما سال جاری با مسائل زیادی درگیر بودیم اما همانطور که بارها گفته ام مدیرعامل باشگاه، آقای فتحی در شرایط سختی به باشگاه آمد. زمانی که ایشان به باشگاه آمد آماده سازی پیش از فصل استقلال با مسائل زیادی از قبل همراه شده بود. ما دوباره تیم را به شرایط خوب رساندیم اما دوباره با مسائل دیگری روبه رو شدیم. آماده سازی نیم فصل هم با مسائل دیگری همراه شد. ما دوباره تیم را به شرایط اوج رساندیم و درجدول بالا آمدیم، به رتبه دوم رسیدیم اما در دربی اتفاقی افتاد که قلب همه ما شکست. این مسائل هرگز نباید تکرار گردد.

شفرحرف هایش را این گونه ادامه داده است: تداوم و پایداری نکاتی است که باید روی آن تمرکز کنیم. ما باید فصل را با بهترین شرایط ممکن به انتها برسانیم و همزمان خود را برای فصل بعد آماده کنیم. باید قرارداد بازیکنانی که برای فصل بعد احتیاج داریم را تمدید کنیم. باید یک اردوی آماده سازی خوب داشته باشیم تا بتوانیم در بهترین شرایط ممکن خود را برای فصل آینده آماده کنیم. در مورد ساختارهایی برای پیشرفت باشگاه باید صحبت کنیم. مثلا درباره توسعه آموزشگاه، یک تیم استعداد یابی حرفه ای و.. .

شفر دراین مصاحبه بار دیگر بابت برگزاری نشست با اعضای هیات مدیره از مدیرعامل باشگاه تشکر نموده است! این همه تشکربرای چیست؟ شفر می گوید: باید از مدیرعامل باشگاه بابت این جلسه با اعضای هیات مدیره تشکر کنم. باید از اعضا هم تشکر کنم و از دیدن آنها خرسندم. من جلسه هیات مدیره را با احساس بسیار خوبی ترک کردم. می دانم این آقایان می توانند به استقلال یاری نمایند. می خواهم از سه معاون باشگاه یعنی آقایان دکتر نوروزی، مباشری و خطیر که در ادامه جلسه به جمع ما اضافه شدند بابت همه کارها، زحمات و کوشش های بسیارشان تشکر کنم. برای اینکه بتوانیم در استقلال به موفقیت برسیم ، باید همگی در کنار هم شجاع باشیم، سخت کار کنیم و منافع تیمی برای ما در درجه اول باشد. اگر طرفداران واقعی استقلال گاهی اوقات گلایه و دلخوری دارند، کاملا حق با آن هاست و ما باید در قبال انتظارات آن ها شکیبا و فروتن باشیم و همواره به آن ها احترام بگذاریم. ما همواره صدای طرفدارانمان را می شنویم. من این را با تواضع تمام به عنوان بزرگترین فرد به لحاظ سنی از گروهی که دور هم جمع شده ایم به طرفداران عرض می کنم، به ما اعتماد کنید. ما شرایط و مسائل را می دانیم و می دانیم چه کاری برای رسیدن به موفقیت و اهدافی که همه در سر داریم باید انجام گردد. احتیاج به کار سخت و برنامه طولانی مدت داریم. بدون شک اگر همه ما باهم باشیم به اهدافمان می رسیم. نام استقلال یک نام اسطوره ای است که از همه ما بسیار بسیار بزرگتر است.

شفر حرف هایش را با این جملات تمام نموده است: می دانم طرفدارانمان وقتی نتیجه خوبی نمی گیریم، بسیار بسیار ناراحت و غمگین می شوند. این حق طبیعی آن ها است و ما باید همواره برای شادی طرفداران کوشش کنیم. من طرفدارانی را دیده ام که بعد از دربی گفتند بدترین احساس ممکن را دارند. این برای من احساسی را به وجود آورد که قابل توصیف نیست. استقلال پس از پنج - شش سال، فصل گذشته به جام و قهرمانی رسید ولی این برای طرفداران استقلال و لیاقتی که آن ها دارند، به هیچ وجه کافی نیست. همه ما به خوبی می دانیم طرفداران استقلال در چه شرایطی هستند. به شما اطمینان می دهم همه اعضای خانواده استقلال می خواهند این ناراحتی و دلخوری را از بین ببرند و مرهمی برای آن پیدا نمایند، البته نه برای یک دوره کوتاه بلکه برای همواره. همه اعضای باشگاه می خواهند در کنار هم استقلالی بسازند که برای سال های بسیار باعث خرسندی و افتخار طرفداران گردد.

1

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4713

به "شفر: به یک برنامه طولانی مدت احتیاج داریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: به یک برنامه طولانی مدت احتیاج داریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید