شهروندان اردنی بازداشت شده در ایران آزاد شدند

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی وزارت خارجه اردن اظهار داشت که شهروندان اردنی بازداشت شده در ایران امروز سه شنبه آزاد و به کاردار سفارت این کشور در تهران تحویل داده شده اند.

شهروندان اردنی بازداشت شده در ایران آزاد شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از الرای، سفیان القضاه، سخنگوی وزارت خارجه اردن خاطرنشان کرد که امروز (سه شنبه) ایران 3 شهروند اردنی بازداشت شده در جنوب کشور را که به اشتباه وارد آب های منطقه ای ایران شده بودند، آزاد نموده است.

وی اضافه نمود که این 3 شهروند اردنی اکنون به کاردار سفارت اردن در تهران تحویل داده شده اند تا مقدمات سفرشان به اردن را انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجه اردن در ادامه گفت که ایران تقریباً دو هفته پیش وعده آزادی شهروندان اردنی و دریافت غرامت اقتصادی از امان به دلیل ورود غیر قانونی شهروندانش به آب های ایران و آسیب دیدن قایق ایرانی را داده بود و سفارت اردن در تهران از همان زمان پرداخت غرامت به ایران را انجام داده بود و در مقابل ما شهروندان بازداشت شده را تحویل گرفتیم.

سفیان القضاه با تقدیر و تشکر از ایران به خاطر آزادی شهروندان اردنی گفت که ما از همان روز اول با همکاری طرف ایرانی مساله بازداشت شهروندان خود در تهران را پیگیری کردیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد که وزارت خارجه اردن تمام مقدمات بازگشت شهروندان اردنی نزد خانواده هایشان را انجام داده است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3886

به "شهروندان اردنی بازداشت شده در ایران آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان اردنی بازداشت شده در ایران آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید