شهروندان از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه خودداری کنند

به گزارش شیوا مارکت، سفارت ایران در مسکو در اطلاعیه ای از شهروندان ایرانی خواست از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه که شائبه خروج غیرقانونی از مرزهای این کشور وجود دارد، خودداری کنند.

شهروندان از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه خودداری کنند

سفارت ایران در مسکو در این اطلاعیه از اعتراض تهران به مقامات روسیه در مورد نحوه برخورد با شهروندان ایرانی در یکی از فرودگاه های مسکو خبر داد و توصیه هایی شهروندان ایرانی متقاضی سفر به روسیه توصیه هایی را ارائه کرد.

متن این اطلاعیه خطاب به هموطنان ایرانی که قصد سفر به روسیه دارند به توضیح زیر است :

با توجه به اینکه متاسفانه اخیرا مسائلی برای برخی از هموطنان عزیز هنگام ورود به برخی فرودگاه های روسیه به وجود آمده ، توصیه می شود شهروندان ایرانی که قصد سفر به روسیه دارند به موارد ذیل توجه فرمایند:

1- طبق قوانین روسیه، صدور ویزا برای شهروندان دیگر کشورها به معنای ایجاد حق برای آنان جهت ورود به خاک روسیه نیست و روسیه این حق را برای خود محفوظ می دارد تا مانع از ورود آن دسته از افرادی شود که یا مدارک ناقصی دارند و یا مظنون به استفاده از خاک روسیه جهت مهاجرت هستند .

2- ـ مدارکی که در فرودگاه بازرسی و کنترل می شوند گذرنامه معتبر ، ویزا معتبر ، رزرو هتل به تعداد روزهای ویزا و بلیط برگشت به کشور می باشد.

3- - چنانچه افرادی بعد از دریافت ویزا، بلیط برگشت و یا رزرو هتل خود را کنسل کنند، حتی با داشتن ویزا امکان ورود به روسیه را نخواهند داشت و دیپورت خواهند شد .

4- مسافرانی که در فرودگاه های روسیه مورد سئوال قرار می گیرند که با چه هدفی به روسیه سفر کرده اند باید به نوع ویزا صادر شده در گذرنامه خود دقت کنند. به عنوان مثال اگر شهروند ایرانی برای گردشگری وارد روسیه می شود و هنگام دریافت رواید هدف از سفر خود را گردشگری اعلام کرده است و ویزا گردشگری هم دریافت کرده است باید در فرودگاه های روسیه هنگام ورود هم هدف از سفر خود را گردشگری اعلام کنند و توضیح بیش تری ارائه نشود. اعلام هر گونه دلیل دیگری برای سفر باعث دیپورت فرد می شود.

5- شهروندان ایرانی از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه که شائبه خروج غیرقانونی آنان از مرزهای روسیه وجود دارد، خودداری کنند.

6- سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با نظرداشت این واقعیت که رفتار مذکور با برخی از شهروندان ایرانی در یکی از فرودگاه های مسکو غیر قابل پذیرش بوده، ضمن انجام ملاقات های متعدد با مقامات مختلف روسیه در وزارت امور خارجه این کشور و دیگر نهادهای ذیربط و با ارسال چندین یادداشت اعتراض آمیز، مراتب اعتراض و گله مندی خود را اعلام کرده و همواره تاکید کرده است که باید احترام شهروندان ایرانی حفظ شده و حقوقی از آنان ضایع نشود.

با این وجود موضوع ضرورت حفظ حقوق و شئون شهروندان ایرانی همچنان در دستور کار این سفارت و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران واقع شده است و امیدواریم پیگیری های کنونی با مساعدت سازمانهای ذیربط روسیه نتیجه خواهد داد و در آینده شاهد تکرار مسائل مذکور نخواهیم بود.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8363

به "شهروندان از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه خودداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه خودداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید