صادرات، پیاز را گران کرد ، افت قیمت زنجبیل و سیر در بازار

به گزارش شیوا مارکت، بازار میوه و سبزیجات در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، تحت تأثیر اطلاعاتی مبنی بر مفیدبودن برخی از اقلام میوه و سبزی در تقویت سیستم دفاعی بدن، قرارگرفته که افزایش تقاضای مردم، موجب افزایش غیرمنطقی و عجیب این محصولات در بازار شده است.

صادرات، پیاز را گران کرد ، افت قیمت زنجبیل و سیر در بازار

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان اظهار کرد: بنا بر صحبت های اجرا شده در خصوص کرونا و راه های مقابله با آن، بازار میوه نیز تحت تأثیر آن قرارگرفته و برخی اقلام میوه و سبزیجات نظیر زنجبیل، لیموشیرین، لیموترش و سیر گران شده است.

ناصر اطرج گفت: در اتحادیه میادین میوه و تره بار، تلاش کردیم تا این اقلام را به صورت منطقی تری قیمت گذاری کنیم، قیمت ها در تهران و دیگر شهرستان ها بالاتر از اصفهان است که بعد از برخوردهای اجرا شده، آن ها نیز قیمت های خود را در سطح اصفهان کاهش داده اند.

اطرج با اشاره به این که طی سه روز اخیر قیمت زنجبیل، لیموترش و لیموشیرین و سیر کاهش داشته است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو زنجبیل 60 هزار تومان است که این محصول پیشتر تا 100 هزار تومان هم عرضه می شد، لیموشیرین نیز بین 8 تا 9 هزار تومان است که تا قبل از نظارت ها تا 10 هزار تومان هم عرضه می شد.

وی در خصوص رشد ناگهانی قیمت پیاز نیز، توضیح داد: قیمت پیاز به دلیل صادرات افزایش یافت و با گزارش با مسئولان، تمهیدات لازم در دست اجرا است تا جلو صادرات گرفته شود و بعد از توقف صادرات، قیمت این محصول کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با اشاره به بازار میوه در آستانه نوروز، گفت: بازار عید، بیشتر بر سر میوه های مجلسی ازجمله سیب و پرتقال، رقابت ایجاد می کند که جهت تنظیم بازار حدود 2 هزار تن سیب و 4 هزار تن پرتقال برای اصفهان خریداری و ذخیره سازی شده در ایام پایانی سال توزیع خواهد شد و مسئله ای در این خصوص نخواهیم داشت.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16839

به "صادرات، پیاز را گران کرد ، افت قیمت زنجبیل و سیر در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات، پیاز را گران کرد ، افت قیمت زنجبیل و سیر در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید