صدور مجوز بند الف آژانس ها را به سازمان گردشگری واگذار نمی کنیم

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، هیئت مقررات زدایی وزارت امور مالی و دارایی با هدف کاهش مجوزهای کسب و کار و تسهیل راه اندازی کسب و کار جدید، در 8 آبان ماه سال گذشته طی مصوبه ای خاطرنشان کرد صدور مجوزهای بند الف، ب و ج دفاتر خدمات گردشگری که به ترتیب از سوی سازمان های هواپیمایی کشوری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حج و زیارت ارائه می شد، همگی باید به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واگذار گردد.

صدور مجوز بند الف آژانس ها را به سازمان گردشگری واگذار نمی کنیم

با این حال تا کنون سازمان هواپیمایی کشوری در این خصوص اعلام موضع نکرده بود. این در حالی است که سازمان حج و زیارت بارها با ارسال نامه به هیئت دولت نسبت به این مصوبه اعتراض و گفت حاضر به واگذاری صدور مجوزها به سازمان گردشگری نیست.

در همین ارتباط علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز در گفت و گو با خبرنگاران درباره مصوبه سال گذشته هیات مقررات زدایی وزارت اقتصاد مبنی بر واگذاری صدور مجوز آژانس های بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ما در سازمان هواپیمایی آمادگی داریم تا با سازمان گردشگری هماهنگ شده و کار صدور مجوز را با همکاری آنها انجام دهیم.

وی اضافه نمود: سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاکنون بارها در این خصوص جلساتی برگزار کردند اما زمان اجرای این کار به صورت مشترک هنوز معین نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: این اقدام باید به شکلی انجام گردد تا مردم دچار مشکل نشوند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: قرار نیست فرایند صدور مجوز به سازمان گردشگری واگذار گردد بلکه سازمان هواپیمایی آن را در اختیار خواهد داشت و اجرای آن با هماهنگی سازمان گردشگری خواهد بود.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3137

به "صدور مجوز بند الف آژانس ها را به سازمان گردشگری واگذار نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز بند الف آژانس ها را به سازمان گردشگری واگذار نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید