عجیب ترین پیوندهای شوک برانگیز در دنیا

به گزارش شیوا مارکت، در این گزارش قصد داریم شما را با 6 عمل جراحی عجیب که در آن ها قسمت هایی از بدن به غیرمنتظره ترین جا هایی که می گردد تصورش کرد، پیوند زده شدند آشنا کنیم.

عجیب ترین پیوندهای شوک برانگیز در دنیا

به گزارش، پیوند عضوی از بدن انسان و یا حیوان به بدن انسانی دیگر را پیوند عضو می گویند.

پیوند اعضا که رهاورد پیشرفت دانش پزشکی است از عناوین جدید می باشد که در ادامه قصد داریم شما را با 6 نمونه از عجیب ترین پیوندهای جهان آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

در سال 2008، خانم شری والترز 42 ساله، دچار یک سرطان بدخیم پوستی به نام کارسینوم سلول بازال شد. پزشکان مجبور شدند برای درمان، او را جراحی نمایند و یک گوش و قسمتی از جمجمه و کانال گوش او را بردارند.

برای بهبود ظاهر او، پزشکان تصمیم گرفتند که با غضروف دنده برای او یک لاله گوش بسازند؛ بنابراین غضروف یکی از دنده هایش را برداشتند و آن را به شکل لاله گوش درآوردند و برای اینکه به اندازه کافی رشد کند و اندازه گوش او گردد، غضروف را زیر پوست ساعدش کاشتند.

خانم والترز ماه ها، یک گوش را در ساعدش داشت و آن را به آرامی رشد می داد!

این عمل توسط پزشکان بیمارستان جانز هاپکینز انجام شد.

ملکه زیبایی سابق - جمی هیلتون- یک تصادف شدید را تجربه کرد که نزدیک بود منجر به مرگ اش گردد. او خوشبختانه او جان به در برد. جراحان مجبور شدند که یک چهارم از کل جمجمه او را بردارند و برای اینکه تا زمان مهیا شدن شرایط پیوند مجدد و کاهش ورم و فشار داخل مغز، جمجمه برداشته شده استریل بماند، جمجمه را داخل شکم او کاشتند.

42 روز بعد ملکه زیبایی سال 2009 آیداهو، مورد جراحی مجدد نهاده شد و جمجمه اش دوباره یکپارچه شد.

کودکی به نام جورج اشمن، ضایعات پوستی زشتی روی پیشانی خود داشت و مادرش هراس داشت که در سراسر عمر همین ظاهر، باعث تمسخر دائمی او گردد؛ بنابراین در 4 سالگی در جریان یک عمل جراحی، قسمت هایی از پوست طبیعی به پیشانی او پیوند زده شد.

اما به خاطر اینکه ضایعه پوستی او عظیم بود و پوست برداشته شده، اندازه این ضایعه نبود و کوجک بود، پزشکان دو وسیله برای اتساع تدریجی پوست، در پوست او قرار دادند که همین تمهید باعث شده بود که به نظر برسد کودک دو شاخ کوچک دارد!

بعد از 4ماه، پزشکان با حداقل جوشگاه ممکن، ضایعه پوستی او را ترمیم کردند.

در سال 2008، تشخیص داده شد که دوگان اسمیت که آن موقع 13 سالش بود، دچار سرطان استخوان شده است. ناگزیر باید زانو و قسمتی از ساق او قطع می شد.

در جراحی معمول، او کل پای خود را از دست می داد. اما پزشکان تصمیم گرفتند که عملی به نام روتیشن پلاستی را برای او انجام بدهند.

در این عمل برای اینکه مچ پا، نقش زانوی از دست رفته را بازی کند. قسمت به جامانده پا را 180 درجه معکوس کردند و به ران او پیوند زدند.

این طوری مریض می تواند به آسانی یک پای مصنوعی کوتاه را بپوشد و روی آن کنترل داشته باشد:

این عمل در بیمارستان سرطان جیمز در اوهایو انجام شد.

به این ترتیب اسمیت همچنان قادر است که بیسبال و بسکتبال بازی کند و اسکی کند.

بعد از اینکه یک تراکتور از روی دست مینگ لی 9 ساله در مسیرش به مدرسه عبور کرد، دست او آنقدر آسیب دید که ترمیم اولیه ضایعه ممکن نبود؛ بنابراین پزشکان جراح، برای تأمین جریان خون و عمل ترمیم تأخیری، دست او را به پایش پیوند زدند و سه ماه او در همین شرایط باقی ماند.

این عمل در استان ژنگژوی چین انجام شد.

بعد از پیوند مجدد دست به جای اصلی، او قادر به حرکت دادن مجدد دست شد و سپس عمل های دیگری در دو سال بعدی، برای کم کردن جوشگاه ها و بهبود شرایط حرکتی دست، انجام شد.

یک کارگر صنایع مبلمان سازی به نام وانگ یونگجون 20 ساله، متعاقب برخورد اره برقی به دست اش، دچار آسیب شدید انگشت میانی دست شد.

میزان آسیب و جداشدگی بافت نرم انگشت او خیلی زیاد بود. پزشکان جراح مجبور شدند مدتی انگشت او را برای تأمین جریان خون و رشد و ترمیم تدریجی پوست و عضله انگشت، به نزدیکی ناف او پیوند بزنند.

چند ماه بعد عمل موفقیت آمیز پیودند اصلی انجام شد.

منبع: یک پزشک

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17721

به "عجیب ترین پیوندهای شوک برانگیز در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین پیوندهای شوک برانگیز در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید