عوارض هولناک تزریق خودسرانه آمپول های شل کننده عضلات

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : یک فیزیوتراپ درباره عوارض هولناک استفاده خودسرانه از آمپول های شل کننده برای برطرف گرفتگی عضلات هشدار داد.

عوارض هولناک تزریق خودسرانه آمپول های شل کننده عضلات

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، پرهام پارسانژاد فیزیوتراپیست در مورد عوارض و مشکلاتی که استفاده مکرر از آمپول های عضله شل کن برای افراد به همراه دارد، اظهار کرد: وقتی هوا به صورت ناگهانی سرد می گردد و افراد بدون توجه به سردی هوا با همان لباس های تابستانی به استقبال پاییز می فرایند، دچار اسپاسم عضلانی و گرفتگی عضلات ناحیه ستون فقرات گردنی و کمری شوند.

او گفت: در چنین شرایطی این افراد با انجام یک حرکت ساده در ناحیه ستون فقرات کمری، دچار اسپاسم و گرفتگی عضلات می شوند و این اسپاسم و گرفتگی هنگام حرکت و فعالیت با درد همراه است.

اوادامه داد: معمولا افراد زمانی که در چنین شرایطی قرارمی گیرند، اولین و راحت ترین کاری که انجام می دهد تزریق آمپول های شل کننده عضلات و ضد التهاب خواهد بود. هرچند استفاده از این آمپول ها ممکن است که در وهله اول مانند آبی بر روی آتش باشد و درد ناشی از گرفتگی عضلات را کاهش دهد، اما تزریق این آمپول ها سبب خواهد شد تا عضلات فرد ضعیف تر گردد و فرد بیشتر دچار گرفتگی عضلات گردد.

پارسانژاد گفت: توصیه ما این است زمانی که افراد دچار اسپاسم و گرفتگی عضلات می شوند در ابتدای 72 ساعت به استراحت مطلق بپردازند همچنین استفاده از کمربندهای طبی و قراردادن کیسه یخ هر چهار تا پنج ساعت 10 دقیقه در ناحیه درد می تواند به تسکین آن یاری کند. درنهایت در صورتی که انجام این فعالیت ها برای تسکین درد نتیجه بخش نباشد از دارو های شل کننده عضلات و ضدالتهاب به عنوان آخرین گزینه می توان استفاده کرد.

اوگفت: مراجعه به کلینک های فیزیوتراپی و انجام تکنیک های دستی توسط فیزیوترپیست ها برای رفع کردن اسپاسم ایجاد شده، یکی از بهترین و موثرترین روش ها خواهد بود.

او ادامه داد: همچنین به افرادی که با اسپاسم عضلانی رو به رو می شوند انجام ورزش هایی از قبیل پیاده روی به مدت 45 دقیقه، دویدن آرام و انجام یک سری تمرین ها و نرمش های سبکی در زمان فیزوتراپی توصیه می گردد.

او گفت: در واقع رفع کردن این عارضه با دارو خصوصا استفاده خودسرانه از آمپول های شل کننده و ضد التهاب سبب خواهد شد که اسپاسم عضلانی به طور مکرر رخ دهد و در نهایت می تواند سبب بیرون زدگی دیسک، فشار بر روی ریشه های عصبی و گاهی هم اختلال در حرکت اندام های تحتانی گردد و در چنین شرایطی راهی جز جراحی پیش روی فرد نخواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25035

به "عوارض هولناک تزریق خودسرانه آمپول های شل کننده عضلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض هولناک تزریق خودسرانه آمپول های شل کننده عضلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید