غرق شدن 3جوان مرندی در ساحل آستارا، 8 نفر در مناطق ممنوعه غرق شدند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، ستاد طرح سالم سازی در شهرستان مرزی آستارا امسال 36 ناجی غریق را به کارگرفته است که در داخل طرح های سالم سازی دریا و خارج از این طرح ها در دو نوبت صبح و عصر مشغول فعالیت هستند. ولی به رغم اقدامات انجام گردیده باز شاهد غرق شدن مسافران ناآشنا به این منطقه هستیم و متاسفانه در تابستان امسال تاکنون 8 نفر در آب های مناطق خطرآفرین و ممنوعه شنا در آستارا غرق گردیده اند.

غرق شدن 3جوان مرندی در ساحل آستارا، 8 نفر در مناطق ممنوعه غرق شدند

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آستارا در این رابطه در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار کرد: طی حادثه ای که غروب پنج شنبه (8شهریور) در آب های دریای خزر در منطقه ممنوعه شنا در سواحل روستای غلام محله شرقی رخ داد، سه جوان اهل شهر مرند استان آذربایجان شرقی، جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز از مرگ حتمی نجات یافت.

سامان ساسانیان اضافه نمود: در این حادثه یک جوان توسط ناجیان غریق از دریا خارج و احیا شد.

وی گفت: جسد هر سه غریق پس از دقایقی با کوشش ناجیان و نیروهای هنگ مرزی آستارا کشف و از آب به بیرون کشیده شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آستارا با اشاره به اینکه هفته گذشته نیز دو جوان آستارایی در این منطقه غرق شدند، اظهار کرد: از همان روزهای ابتدایی فعالیت ستاد ساماندهی سواحل در امسال، مسیرهای منتهی به منطقه ممنوعه شنا در ساحل غلام محله شرقی مسدود شد که متأسفانه تعدادی بدون توجه به علایم، اقدام به ورود به این مناطق نموده که شاهد حوادثی تلخ و تأسف بار از این دست هستیم.

وی از استقرار 36 منجی غریق از خرداد ماه امسال در طرح ها و مناطق خطر آفرین سواحل آستارا اطلاع داد و گفت: از این تعداد 26 نفر (16 آقا و 10 خانم) در سه طرح سلامت دریا و 10 نفر در مناطق خطر آفرین مستقر گردیده اند.

سرپرست هیأت نجات غریق و غواصی آستارا نیز در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای شروع فصل شنا تاکنون، 43 نفر از خطر غرق شدن در سواحل آستارا نجات یافتند که از این تعداد 23نفر در سه طرح سلامت سفیر امید، صدف و لوندویل و 20نفر در مناطق خطر آفرین بودند.

رامین بشرویه اضافه نمود: در مدت مذکور در مجموع هشت نفر جان خود را از دست داده اند که همگی در مناطق خطر آفرین و ممنوعه شنا بوده است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 510

به "غرق شدن 3جوان مرندی در ساحل آستارا، 8 نفر در مناطق ممنوعه غرق شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرق شدن 3جوان مرندی در ساحل آستارا، 8 نفر در مناطق ممنوعه غرق شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید