فتاحی: استقلال راهکاری پیدا کند که در دربی قانون 90 به 10 اجرا شود، دربی برگشت وسط هفته برگزار نمی شود

به گزارش شیوا مارکت، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تاکید کرد که الزامات اجرای قانون 90 به 10 فراهم شده و باشگاه استقلال هم باید راهکاری را پیدا کند که این اتفاق در دربی بیفتد.

فتاحی: استقلال راهکاری پیدا کند که در دربی قانون 90 به 10 اجرا شود، دربی برگشت وسط هفته برگزار نمی شود

به گزارش خبرنگاران، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اجرای قانون 90 به 10 تماشاگران در دربی روز 31 شهریور گفت: این قانون در آیین نامه جدید مسابقات تدوین و به باشگاه ها هم ابلاغ شده، بنابر قانون باید موضوع اجرا شود. امسال الزامات آن فراهم شده، بلیت فروشی کاملا الکترونیکی و صندلی ها هم شماره گذاری شده است و باشگاه ها باید این کار را انجام دهند. باشگاه استقلال باید راه حلی پیدا کند تا قانون 90 به 10 در بازی با پرسپولیس اجرا شود.

وی گفت: 2 سال است که بلیت فروشی به باشگاه ها واگذار شده اگرچه این کار یک مقدار سخت است. باشگاه پرسپولیس قاطعانه اعلام کرده که در دربی برگشت 90 به 10 را اجرا خواهد کرد. الان در این 10 روز باقی مانده به زمان دربی راه حلهای انجام این کار وجود دارد. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم به باشگاه استقلال کمک می کنند.

فتاحی که با برنامه رادیویی تهران ورزشی گفت وگو می کرد، در پاسخ به این سوال که ممکن است در اجرای قانون 90 به 10، پرسپولیسی ها به جای استقلالی ها به ورزشگاه بروند؟ شرح داد: این موضوع راه حل دارد و همه باید کمک کنند که این فرهنگ جا بیفتد. باشگاه استقلال سامانه هواداری دارد و کسانی که عضو این سامانه هستند می توانند بلیت خریداری کنند، کد ملی افرادی که عضو سامانه هواداری هستند را به پیمانکار بلیت فروشی اعلام کنند و فقط به آنها بلیت بفروشند. پرسپولیسی ها هم اگر بلیت بخرند باید کنار استقلالی ها در ورزشگاه بنشینند. این مسائل راه حل دارد. مجری بلیت فروشی باشگاه ها هستند و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نقش نظارتی دارند. در دیدار فینال آسیا باشگاه پرسپولیس بلیت فروشی کرد و تماشاگران کاشیما هم در طبقه دوم نشستند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: بالاتر از دربی میلان نداریم، در آن بازی هم این قانون اجرا می شود. همه به خصوص اصحاب رسانه و صداوسیما باید کمک کنند و ما هم صددرصد به باشگاه ها کمک می کنیم. خواهشی که از هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس دارم این است که به قانون احترام بگذارند تا این قانون اجرا شود. اگر همه مردم بخواهند این اتفاق خواهد افتاد.

وی درباره این موضوع که استقلالی ها گفته اند دیدار برگشت دربی هم مثل بازی رفت در وسط هفته برگزار شود، گفت: این طور نیست که دوستان اظهارنظر می کنند، ما باید خیلی از مسائل را در برگزاری دربی در نظر بگیریم. پیش بینی مان این بود که بازی رفت پنجشنبه باشد اما به دلیل برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی آسیا امکان این کار نبود و مجبور شدیم بازی دربی را در روز یکشنبه برگزار کنیم. باشگاه استقلال نظرش را گفته است اما باید بگویم در زمان برگزاری دربی برگشت استقلالی ها درگیر مسابقات پلی آف لیگ قهرمانان است و امکان برگزاری دربی برگشت در وسط هفته نیست.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10344

به "فتاحی: استقلال راهکاری پیدا کند که در دربی قانون 90 به 10 اجرا شود، دربی برگشت وسط هفته برگزار نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتاحی: استقلال راهکاری پیدا کند که در دربی قانون 90 به 10 اجرا شود، دربی برگشت وسط هفته برگزار نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید