فیسبوک در مهار گروه های متخلف اینترنتی با مشکل جدی روبرو است

به گزارش شیوا مارکت، فیسبوک با وجود مسدودسازی بسیاری از صفحات مخرب و ترویج کننده اعمال غیرانسانی در شبکه اجتماعی خود هنوز با حجم زیادی از جرائم سایبری درگیر است.

فیسبوک در مهار گروه های متخلف اینترنتی با مشکل جدی روبرو است

به گزارش خبرنگار ، فیسبوک با وجود مبارزه گسترده با جرائم اینترنتی همچنان با بخش زیادی از گرو ه های متخلف فعال در این شبکه اجتماعی درگیر است.

جعل نمایندگان، سارقان اینترنتی و ده ها گروه غیرقانونی و حتی در برخی موارد قانونی متخلف در فیسبوک با وجود برخورد گسترده مدیران این شبکه اجتماعی با آن ها همچنان با ادامه فعالیت های خود از ظرفیت های موجود در فیسبوک استفاده می نمایند. همین موضوع سبب شده است تا با وجود حذف و مسدودسازی تعداد زیادی از صفحه های مرتبط با این تبهکاران همچنان بخش نسبتا زیادی از آن ها فعال باشند.

هر چند دست اندرکاران فیسبوک هرگز از ورود کارشناسان پلیس برای کاهش و کنترل این جرائم سایبری استقبال نکرده اند ولی بسکمک از کارشناسان امنیت شبکه معتقدند فیسبوک تا کنون در این زمینه خوب عمل نکرده است و باید ضمن همکاری با پلیس، اجازه ندهد که این شبکه اجتماعی به محلی امن برای فعالیت های غیرقانونی تبدیل گردد.

در حادثه تلخ کشتار مسلمانان شهر کرایست چرچ نیوزلند که تعداد زیادی از مسلمانان به صورت مظلومانه کشته شدند، جنایتکاران از فیسبوک برای انتشار گسترده جنایات خود استفاده کردند. این چنین اتفاقات تلخ و ناگواری به روشنی لزوم نظارت شبانه روزی و بی وقفه بر این شبکه اجتماعی را نشان می دهد. شاید در مجوع دست اندرکاران فیسبوک تا کنون عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان نداده باشند ولی بروز حتی یک مورد نیز بسیار زیاد است و با توجه به تعداد زیاد کاربران فیسبوک می تواند تاثرات فاجعه باری برای این شبکه اجتماعی به دنبال داشته باشد.

جرائم سایبری تنها منحصر به انتشار تصاویر جنایات و یا سرقت های اینترنتی نیست و هرزنامه های موجود در فیسبوک میزان نارضایتی بسکمک از کاربران را افزایش داده است. برخی از این گروه های خلافکار بسیار هوشیار بوده و با ایجاد صفحه های جعلی، فعالیت های غیرقانونی خود را پوشش می دهند تا اگر یکی از این صفحه ها بسته شد، آسیبی به هدف اصلی آن ها وارد نگردد.

کاربران فیسبوک نیز می توانند در کمتر شدن فعالیت های این گروه های غیرقانونی نقش بسزایی داشته باشند و با گزارش وجود چنین صفحه هایی در فیسبوک، مسئولان امنیتی این شبکه اجتماعی را در فراهم سازی محلی امن کمک نمایند. شبکه اجتماعی فیسبوک در سراسر دنیا بیش از 2 میلیارد کاربر دارد و با این تعداد از کاربران تعجب آور نیست که بسکمک از مجرمان فضای مجازی این محل را برای فعالیت خود انتخاب نمایند.

قطع پشتیبانی اپلیکیشن های فیسبوک از سیستم عامل ویندوز فون

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4651

به "فیسبوک در مهار گروه های متخلف اینترنتی با مشکل جدی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک در مهار گروه های متخلف اینترنتی با مشکل جدی روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید