قاتل خاموش در اوج؛ نقد ها و نمرات Hitman 3 منشر شدند

به گزارش شیوا مارکت، جدیدترین قسمت سری بازی های هیتمن منتشر شده. این بازی قرار است سه گانه اخیر هیتمن را به سرانجام برساند. سازندگان بازی هیتمن 3 تجربه های خوبی در ساخت دو قسمت قبلی کسب نموده اند و حالا نسخه سوم این سه گانه، حس خالص بازی های هیتمن را تمام و کمال و به بهترین شکل ممکن ارایه می دهد. تمام منتقدان از این بازی رضایت دارند و عقیده دارند هیتمن 3، هیتمن به کامل ترین شکل ممکن آن است.

قاتل خاموش در اوج؛ نقد ها و نمرات Hitman 3 منشر شدند

بعد از افول شدید سری بازی های هیتمن به دنبال عرضه بازی هیتمن آمرزش (Hitman Absolution)، با انتشار قسمت جدید هیتمن در سال 2016 پرتو های امید تازه ای به این سری تابیده شدند. این بازی جدید یک بازنگری (ریبوت) بر سری بازی های هیتمن و آغاز سه گانه ای به نام دنیای قتل محسوب می گردد. تمام تمرکز توسعه دهندگان بازی های جدید هیتمن حول محور ایجاد تجربه ای مستحکم برای ارایه هسته مرکزی این سری، یعنی قتل اهداف به شکل آزادانه و خلاقانه است. بازی هیتمن 2 تفاوت آن چنانی با بازی پیشین خود ندارد و بیش تر شبیه به مجموعه ای از نقشه های اضافه، برای گسترش بازی قبلی است تا یک بازی جدید.

 • تمام مراحل هیتمن 3 معرفی شدند

هیتمن 3 همانند قسمت قبلی، به جای تمرکز روی ارتقای بازی از نظر گیم پلی، تنها چند نقشه جدید در اختیار بازی کنان قرار داده شده. باید بگوییم این موضوع اصلا بد نیست. البته چند ویژگی جانبی مانند پشتیبانی از واقعیت مجازی به گیم پلی این بازی اضافه شده اند و به لطف کنسول های نسل جدید، گرافیک این بازی در مقایسه با نسخه های قبلی بهبودهایی داشته؛ اما کاملا هویدا است که تمام کوشش سازندگان این بازی، در ساخت مراحلی با بهترین کیفیت ممکن بوده و بر اساس نظر منتقدان، این مراحل از بهترین مراحل کل سری بازی های هیتمن هستند.

به جرات می توان گفت که طراحی مراحل سری بازی های هیتمن از مهم ترین عناصر این آثار به شمار می فرایند و میزان سرگرم نماینده بودن این بازی ها، با کیفیت مراحل گره خورده. چیزی که باعث می گردد از بازی های هیتمن لذت ببریم، مراحل پرجزییاتی هستند که با محیط های بزرگ خود حس یک قاتل مخفی در جمعیت را به بازی کنان القا می نمایند و با پیشکش کردن صدها روش مختلف برای تمام کردن کار هدف های معین شده، به بازی کنان آزادی می دهند تا با خلاقیت خود، دنیای بازی را کنترل نمایند.

خوشبختانه تیم IO Interactive در ساخت بازی هیتمن 3 از این نظر سنگ تمام گذاشته. هیتمن 3 نه تنها خاتمهی خوش ساخت بر سه گانه دنیای قتل است، بلکه می توان این بازی را یکی از بهترین نسخه های کل سری هیتمن خطاب کرد. البته بازی های سه گانه جدید سری هیتمن کاملا به هم متصل هستند و برای لذت بردن کامل از هیتمن 3، احتیاج است دو قسمت قبلی هیتمن نیز تجربه شوند. تیم سازنده بازی های هیتمن پیروز شده اند تا در نسخه های اخیر این سری، به شکل متوالی کیفیت کار خود را بالاتر ببرند و به این شکل سه گانه ای را که برای هواداران این سبک شدیدا سرگرم نماینده است، خلق نمایند.

بدون استثنا تمام منتقدان از بازی هیتمن 3 راضی هستند. البته بعضی از منتقدان با وجود تایید کردن کیفیت بالای این بازی و سرگرم نماینده بودن آن، نسبت به عدم پیشرفت سومین قسمت سه گانه جدید هیتمن در مقایسه با دو قسمت قبلی اعتراض دارند. بر اساس وب سایت متاکریتیک تقریبا تمام نقد های بازی هیتمن 3 برای نسخه های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و کامپیوترهای شخصی نوشته شده اند و میانگین امتیاز همه این نقدها برابر با عدد 87 است.

در ادامه خلاصه ای از بعضی از نقد های بازی هیتمن 3 را برای شما قرار داده ایم.

IGN: نمره 9 از 10

غنی، سرگرم نماینده و شدیدا قابل تکرار؛ هیتمن 3 برترین پیاده سازی از مجموعه خاص و محبوب IO Interactive است. پایه و اساس این بازی همان چیزی است که در بازی هیتمن 2016 وجود داشت اما مجموعه نقشه های شگفت انگیز موجود، خاتمه دهنده ای پرداخت شده، قابل اتکا و تنومند بر سه گانه فعلی هیتمن را خلق نموده اند. ممکن است داشتن شش مرحله چندان چشم گیر به نظر نرسد اما هر کدام از این نقشه ها بزرگ هستند و طراحی شده اند تا بارها و بارها تجربه شوند. ویژگی مهم این است که حتی یکی از این مراحل هم ضعیف نیستند. طی بیست سال گذشته سلاخ بارکددار به شکل های مختلفی ظاهر شده اما یقینا هیتمن 3 یکی از بهترین حضور های او را رقم می زند.

GameSpot: نمره 9 از 10

بهترین ویژگی سری بازی های هیتمن، یعنی طراحی مراحل، خلاقیت، آزادی و گشت وگذار در بازی هیتمن 3 عالی هستند. این بازی سه گانه جدید هیتمن را به شکل درخشان به خاتمه می رساند و هر چیزی که در بازی های قبلی دیده بودیم را به زیبایی نمایش می دهد. انتظاراتی که از بازی هیتمن 3 داریم توسط این بازی زیر پا گذاشته شده اند. بازی هیتمن 3 کاری می نماید که بازی کنان به تمام کردن تمام مراحل این بازی و حتی دیگر بازی های این سری تشویق شوند.

Game Informer: نمره 9 از 10

بازی هیتمن 3 قسمتی از بخش اعظم داستان سری هیتمن را به اتمام می رساند اما حس یک خاتمه را نمی دهد. در این بازی حجم زیادی از محتوای اصلی و جانبی وجود دارد. می توان گفت این سه گانه مقصدی مناسب برای هواداران این سبک است. قسمت نهایی این سه گانه به این که بازی کن کارهای جدید انجام دهد رغبت دارد و به حرکات این چنین جایزه می دهد. این بازی مراحل پرجزییات را در خود دارد و لحظاتی از آن باعث شدند تا جیغ و داد کنم. علاقه من به این بازی همانند بارکد حک شده پشت سر مامور 47 پاک نشدنی است.

Polygon: پیشنهاد شده

نمی خواهم در خصوص دور شدن بازی هیتمن 3 از نسخه های پیشین این سری اغراق کنم. تمرکز اصلی گیم پلی بازی هیتمن 3 به طور کامل روی مخفی کاری و تغییر قیافه مامور 47 برای قرار دریافت در موقعیت ارتکاب قتل، مانده است. به طور کلی این بازی یک دنباله همانند بازی هیتمن 2 است که اهداف تازه را در شش مکان تازه به همراه ابزار و تاکتیک های جدید برای تحقق مقاصد مامور 47، در اختیار بازی کن قرار می دهد. البته این که توسعه دهندگان این بازی تغییرات کوچکی را که توسط داستان این بازی کنترل می شوند، با فرمول همیشگی هیتمن ترکیب کرد از نظر من بسیار قابل تقدیر است.

در ادامه نمراتی از نقد های نشریات دیگر را که به این بازی داده شده اند، برای شما قرار داده ایم.

 • ٍEurogamer: پیشنهاد شده
 • VG247: نمره 5 از 5
 • Attack of the Fanboy: نمره 5 از 5
 • GamesBeat: نمره 5 از 5
 • PC Gamer: نمره 90 از 100
 • Destructoid: نمره 9 از 10
 • PC Invasion: نمره 9 از 10
 • +GamesRadar: نمره 4.5 از 5
 • Game Rant: نمره 4.5 از 5
 • Game Revolution: نمره 8.5 از 10
 • IGN Italy: نمره 8 از 10
 • TheSixthAxis: نمره 8 از 10
 • DualShockers: نمره 8 از 10
 • Metro GamingCentral: نمره 8 از 10
 • VideoGamer: نمره 7 از 10

بازی هیتمن 3 همین حالا برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، کامپیوتر های شخصی و گوگل استیدیا قابل دریافت است. در صورتی که بازی های قبلی سری هیتمن را داشته باشید، امکان بازی کردن مراحل آن ها در بازی هیتمن 3 مهیا شده. تجربه این بازی به شکل واقعیت مجازی نیز ممکن است. البته اجرای این بازی به این شکل در حال حاضر تنها روی کنسول های پلی استیشن میسر است.

 • نسخه سوییچ هیتمن 3 هم زمان با دیگر نسخه ها عرضه می گردد

تریلر عرضه بازی هیتمن 3 را در ادامه برای شما قرار داده ایم که می توانید آن را تماشا کنید.

تفطن: تفطن: گردشگری، تور لحظه آخری ارزان قیمت، بلیط، ویزا، هتل

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27335

به "قاتل خاموش در اوج؛ نقد ها و نمرات Hitman 3 منشر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل خاموش در اوج؛ نقد ها و نمرات Hitman 3 منشر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید