قاسمی پور: با خودباوری ملی پوشان بوکس می توانیم سهمیه المپیک را بگیریم، استکی تجربه کافی را برای راهنمایی تیم ملی دارد

به گزارش شیوا مارکت، ملی پوش سابق بوکس ایران گفت: مطمئنم اگر بچه های تیم ملی بوکس به خودباوری لازم برسند، می توانند پیروز به کسب سهمیه المپیک 2020 شوند.

قاسمی پور: با خودباوری ملی پوشان بوکس می توانیم سهمیه المپیک را بگیریم، استکی تجربه کافی را برای راهنمایی تیم ملی دارد

امین قاسمی پور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط هیئت بوکس گیلان گفت: هیئت بوکس گیلان شرایط خوبی دارد و برای اولین بار استان گیلان در تمامی رده های پایه تیم ملی بوکس نماینده داشته است. علیرضا شبگرجهان در رده نونهالان، در مسابقات قهرمانی آسیا به مدال برنز دست یافت و دو بوکسور گیلانی نیز در تیم ملی نوجوانان حضور داشتند. در حال حاضر نیز امیرحسین دولتی همراه با تیم جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا حضور دارد.

رئیس هیئت بوکس گیلان در مورد شانس این تیم برای موفقیت در مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان در ارومیه گفت: در چند سال گذشته بیشتر سرمایه گذاری ما در رده سنی پایه بوده است و با توجه به عدم پشتوانه سازی در رده بزرگسالان شرایط سختی داشتیم. همین مسئله موجب شده است تیم ما در چند سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشور نتایج خوبی نگیرد، اما قرار است در مسابقات این دوره تیم امید خود را به همراه بازیکنان که از رده های پایه تربیت کردیم به مسابقات اعزام کنیم.

وی در مورد حواشی مسابقات انتخابی بوکس گیلان گفت: وظیفه خود را طبق روال انجام دادیم و برای انتخاب ترکیب تیم اعزامی به قهرمانی کشور، مسابقات انتخابی را برگزار کردیم. در این مسابقات بوکسورها با عملکرد خوب به اردوی تیم منتخب دعوت شدند، اما بعضی نفرات با وجود اطلاع رسانی در اردو حاضر نشدند و خط خوردند. همین مسئله موجب ناراحتی مربی آنها شده است، اما کار ما طبق روال قانونی انجام شد و اعلام نموده بودیم عدم حضور در اردوی تیم منتخب به منزله حذف خواهد بود.

قاسمی پور در مورد تمدید قرارداد علیرضا استکی تا رقابت های المپیک 2020 گفت: استکی سالیان سال به عنوان ورزشکار و مربی در اردوهای تیم ملی حضور داشته و تجربه کافی را با توجه به این موضوع و همچنین همکاری در کنار مربیان بزرگ برای راهنمایی تیم ملی دارد. فکر می کنم با توجه به این سوابق زمان سرمربیگری استکی در تیم ملی رسیده بود و برای او آرزوی موفقیت می کنم.

ملی پوش سابق بوکسور ایران در مورد شانس کسب سهمیه المپیک بیان کرد: امیدوارم تیم ملی بوکس همراه با استکی در مسابقات کسب سهمیه المپیک افتخارآفرین باشد، اما کار برای کسب سهمیه بسیار سخت است. سرمایه گذاری کشورهای استقلال یافته باعث شده آنها نه تنها در آسیا بلکه در جهان حرف اول را بزنند. همین مسئله باعث شده کار سختی در مسابقات کسب سهمیه داشته باشیم، اما مطمئنم اگر بچه ها به خودباوری لازم برسند می توانند سهمیه المپیک را کسب نمایند.

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13534

به "قاسمی پور: با خودباوری ملی پوشان بوکس می توانیم سهمیه المپیک را بگیریم، استکی تجربه کافی را برای راهنمایی تیم ملی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی پور: با خودباوری ملی پوشان بوکس می توانیم سهمیه المپیک را بگیریم، استکی تجربه کافی را برای راهنمایی تیم ملی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید