قانون افزایش سن ازدواج در برنامه زاویه آنالیز می گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، قسمت بیست و چهارم از سری جدید مجله علوم انسانی زاویه چهارشنبه یکم اسفند ماه با موضوع تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج و با حضور فرشته روح افزا، معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان و طیبه سیاوشی، نماینده مجلس شورای اسلامی، ساعت 21 از شبکه 4 سیما پخش می گردد.

قانون افزایش سن ازدواج در برنامه زاویه آنالیز می گردد

کودک همسری به ازدواج دختران و پسرانی گفته می گردد که هنوز به سن قانونی نرسیده اند. این که سن قانونی دقیقاً چیست و چه فاکتورهایی باید در آن مشخص کننده باشد، در ماه های اخیر مورد مناقشات زیادی بوده است. چندی پیش طرحی برای افزایش حداقل سن ازدواج توسط فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تدوین شد که پیشنهاد می کرد حداقل سن ازدواج برای دختران به 16 سال و برای پسران به 18 سال افزایش یابد و ازدواج برای دختران زیر 13 سال مطلقاً ممنوع باشد. هرچند نمایندگان در جلسه علنی مهرماه امسال با فوریت این طرح موافقت کردند اما در نهایت کمیسیون حقوقی و قضایی این فوریت طرح را به دلیل جامع و کامل نبودن متوقف کرد. به این ترتیب مناقشات حقوقی، فقهی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مفصلی پیرامون این طرح شکل گرفت و آراء بسیاری از سوی اهالی اندیشه و سیاست صادر گشت.

در برنامه این هفته زاویه قصد داریم تا به سیاق همواره، با طرح آراء مخالف و موافق، بعضی ابهامات و سوالات پیرامون این موضوع را روشن نماییم. لذا فرشته روح افزا، معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان و طیبه سیاوشی، نماینده مجلس شورای اسلامی مهمانان قسمت بیست و چهارم مجله تصویری علوم انسانی زاویه خواهند بود.

لازم به ذکر است برنامه زاویه به تهیه کنندگی علی خواجه و با اجرای حبیب الله رحیم پور هر هفته چهارشنبه ها ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می گردد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3499

به "قانون افزایش سن ازدواج در برنامه زاویه آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون افزایش سن ازدواج در برنامه زاویه آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید