قدر سرمایه های طبیعی را بدانیم

به گزارش شیوا مارکت، علی الله سلیمی- دبیرتحریریه:در روزهای گرم تابستان و زمان اوقات فراغت شهروندان تهرانی، یکی از گزینه های مناسب برای در امان ماندن از گرمای کلافه کننده این روزها و سپری کردن اوقات فراغت دلنشین، پناه بردن به دامن طبیعت در همسایگی مناطق مسکونی است که مناطق شرق تهران در این زمینه شرایط بهتری دارد.

قدر سرمایه های طبیعی را بدانیم

وجود 8 بوستان جنگلی در این بخش از پایتخت باعث ایجاد گستره ای سبز در نوار شرقی تهران شده و ساکنان مناطق 4، 13 و 15 به طور مستقیم به طبیعت اطراف شهر و بوستان های جنگلی حاشیه پایتخت دسترسی دارند و برای ساکنان مناطق 8 و 14 هم دسترسی به نشانه های طبیعت در اطراف پایتخت تقریباً سهل و آسان است، چراکه در همسایگی این محدوده های سبز زندگی می نمایند و اگر بخواهند در کمترین زمان ممکن خود را به یکی از بوستان های جنگلی در نوار شرقی پایتخت می رسانند.

از میان مجموع پارک های جنگلی منطقه، پارک لویزان یکی از زیباترین پارک های جنگلی تهران است که زیبایی بی نظیری دارد. تجمع سبزینگی در لویزان فرصت خوبی برای تفریح و طبیعت گردی در شرق پایتخت است. راستاهای پرپیچ و تاب این جنگل، مملو از درختانی است که نور خورشید به سختی راه خود را از بین آنها پیدا می نماید. گذر در این راستا سبز و مفرح، لحظه های دلپذیری را برای پایتخت نشین های پرمشغله می سازد. از جذابیت های پارک جنگلی لویزان چشم انداز شهر است. در نقاط مرتفع این پارک می گردد قابی زیبا از تهران با نور چراغ های ریز و درشت تماشا کرد. همچنین، تلو یکی از پارک های جنگلی در شرق تهران است که در محدوده شمال شرقی شهر واقع شده و راستا دسترسی آن به وسیله بزرگراه شهید بابایی است.

این پارک جنگلی وسعت چشمگیری در بین بوستان های تهران دارد. در کنار این محدوده های سبز، پارک جنگلی سرخه حصار هم از داشته های ارزشمند شرق تهران در زمینه فضای سبز است که زمانی از شکارگاه های محبوب قجری بوده و روزگار پرماجرایی را تا تبدیل شدن به شکل امروزی اش به خود دیده است. مجموع این داشته ها در زمینه فضای سبز، مناطق شرق تهران را به یکی از غنی ترین محدوده های سبز در پایتخت تبدیل نموده و می تواند در تأمین نیازهای تفریحی شهروندان در زمان اوقات فراغت مفید واقع گردد. به شرط آنکه شهروندان هم در زمان حضور در این پارک های جنگلی هوای درختان و فضای سبز را داشته باشند تا این سرمایه های طبیعی برای نسل های بعدی هم به شکل بکر و سرسبز باقی بماند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7257

به "قدر سرمایه های طبیعی را بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدر سرمایه های طبیعی را بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید