لزوم برخورد جدی سازمان محیط زیست برای حل مشکل آرادکوه

به گزارش شیوا مارکت، یک عضو شورای شهر تهران از لزوم برخورد جدی سازمان محیط زیست با مسائل ناشی از زباله های پایتخت و ضرورت پای کار آمدن دستگاه های مختلف برای حل مشکل آرادکوه خبرداد.

لزوم برخورد جدی سازمان محیط زیست برای حل مشکل آرادکوه

حسن خلیل آبادی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص وضعیت زباله های آرادکوه و بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی(ره)، با بیان اینکه آرادکوه بیش از 50سال است که به عنوان مرکز دفع پسماند تهران فعالیت می نماید، گفت: متاسفانه به شیوه سنتی و شاید بتوان گفت غیربهداشتی، پسماند تهران و حتی بعضی از شهرهای اطراف به این مرکز منتقل و دفن می گردد.

وی اضافه کرد: روزانه 9000 تن زباله در قالب 300 سرویس تریلی به این مرکز منتقل می گردد. بخشی از این زباله ها تفکیک و از بخشی نیز انرژی برق فراوری می گردد اما مابقی زباله ها دفن می شوند که می توان گفت دفن زباله ها نیز غیربهداشتی و غیر استاندارد است بگونه ای که در جهان این روش دفع پسماند، منسوخ شده است.

خلیل آبادی با اشاره به نقش مردم در کاهش فراوری زباله گفت: متاسفانه مردم ما در فراوری پسماند زیاده روی میکنند بگونه ای که میزان زباله فراوری شده توسط مردم تهران، بیش از حد فراوری سایر شهرهای جهان است بنابراین باید فرهنگسازی لازم در این زمینه انجام گردد چراکه با یاری مردم از حجم زیادی از زباله و شیرابه ها کم می گردد.

وی با بیان اینکه باید ستادی در وزارت کشور با راهنمایی سازمان حفاظت محیط زیست و با اجرای شهرداری تشکیل گردد تا محل هایی برای ساماندهی زباله ها طبق استاندارهای بین المللی و با هدف فراوری انرژی ایجاد گردد،اظهارکرد: برطرف مسائل ناشی از آرادکوه یکی از دغدغه های مدیریت شهری است اما به دلیل وجود مسائل عدیده در شهرداری، اهتمام ویژه ای برای حل مشکل آرادکوه ندارند.

خلیل آبادی در خصوص خاتمه حل مسائل آرادکوه گفت: به نظر می رسد اگر سازمان محیط زیست به عنوان دستگاه سیاستگذار برخورد جدی داشته باشد و سایر دستگاه ها را نیز طبق قانون پای کار بیاورد، این مشکل محیط زیستی حل خواهد شد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11572

به "لزوم برخورد جدی سازمان محیط زیست برای حل مشکل آرادکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم برخورد جدی سازمان محیط زیست برای حل مشکل آرادکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید