اعلام چگونگی ورود تماشاگران به استادیوم آزادی در بازی پرسپولیس - کاشیما، عدم فروش بلیت بخشی هایی از استادیوم در بازی استقلال - سایپا

به گزارش شیوا مارکت، سرپرست استادیوم آزادی معتقد است 65 تا 70 درصد از اصلاحات لازم این استادیوم صورت گرفته است.

اعلام چگونگی ورود تماشاگران به استادیوم آزادی در بازی پرسپولیس - کاشیما، عدم فروش بلیت بخشی هایی از استادیوم در بازی استقلال - سایپا

به گزارش خبرنگاران، فرهاد نیکوخصال سرپرست ورزشگاه آزادی درباره اصلاحات اجرا شده در ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال پرسپولیس - کاشیما آنتلرز گفت: پس از صعود پرسپولیس به فینال، AFC و فدراسیون فوتبال 62 مورد برای الزامات بازی فینال به ما اعلام کردند. 2-3 هفته دوستان ما کارها را انجام می دهند و برخی دوستان، سه شیفته کار می نمایند. چند روز قبل از فینال، مسئولان AFC برای کنترل اصلاحات اجرا شده به ورزشگاه می آیند و ما مطابق برنامه جلو می رویم. بخشی از توصیه ها الزامی بوده یا مرمت هایی است که برای آرامش تماشاگران بوده است.

وی ادامه داد: شاید 65 تا 70 درصد کار اجرا شده است و همکاران ما و مدیران وزارت ورزش پای کار هستند. شرکت توسعه و تجهیز امکانات ورزشی و مدیرعامل آن که حداقل 6-5 ساعت در روز در ورزشگاه حاضر است، کوشش می نمایند تا این کار به خوبی انجام گردد.

سرپرست ورزشگاه آزادی در پاسخ به این پرسش که AFC کاور ویژه ای برای ورزشگاه آزادی درخواست نموده است، گفت: میزبان فیزیکی بازی فینال هستیم، اما AFC در اصل میزبان فینال رقابت هاست و میهمان ها و اسپانسرهای مالی با هماهنگی AFC در ورزشگاه آزادی مستقر می شوند. امکانات برگزاری فینال از طرف AFC خواهد آمد و کار دست آنهاست. کنفدراسیون فوتبال آسیا به کنترل های فیزیکی می پردازد.

برای بخش تردد خبرنگاران، میهمانان ویژه و خانواده ها کاورها و دستبندهای خاصی می دهند تا حاضران در ورزشگاه، با دستبند مخصوص در محل استقرار خود حاضر شوند.، نیکوخصال با بیان این جمله توضیح داد: افسرهای امنیتی هم استقرار هر کسی را در جای خود کنترل می نمایند. ممکن است برخی ها کاورپوش شوند. برای حضور محافظان در VIP و جلوگیری از به هم ریختگی احتمالی، الزامات دقیقی اندیشیده می گردد، اما فعلاً بحث کاور روی چمن مطرح نیست.

وی با اشاره به بلیت فروشی کاملاً مدرن دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: فروش صد در صد بلیت ها به صورت الکترونیکی خواهد بود که برای معین تاریخ آن، کارگروهی تشکیل می گردد. برای کنترل بلیت فروشی و تماشاگران، گیت هایی توسط چند شرکت دانش بنیان از روی نمونه های خارجی طراحی شده و نمونه های آن، دو روز پیش وارد ورزشگاه شد. درِ غربی را در روزهای آینده گیت گذاری می کنیم و داربست های این بخش برچیده می شوند. کارت خوان هایی نصب خواهند شد و تماشاگران بلیت ها را روی آن می گذارند. این بلیت ها، بارکد دارد و اگر اصالت بلیت تأیید گردد، در باز شده و به صورت اتوماتیک بسته می گردد. تونل ها نیز شماره گذاری شده اند و شماره گذاری صندلی ها هم در چند روز اخیر آغاز شده است. امیدوارم در این چند روز، همه این موارد تکمیل گردد تا کسی صندلی خریداری شده را اشغال نکند. امیدوارم این اتفاقات، آغاز خوبی برای فوتبال ما باشد. صندلی خبرنگاران و نشست خبری تغییر می نماید

سرپرست ورزشگاه آزادی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا تماشاگران می توانند شب قبل از بازی در اطراف ورزشگاه بخوابند یا خیر، گفت: طرفداران نمی توانند وارد ورزشگاه شوند. پلیس در ورودی ورزشگاه حضور دارد و بلیت هر کسی که بلیت خریده و از آن پرینت گرفته باشد، رویت شده و بعد آن فرد می تواند وارد ورزشگاه گردد.

نیکوخصال در پاسخ به این پرسش که آیا گیت گذاری با حضور جمعیت انبوه در ورزشگاه مشکل خواهد بود یا خیر، گفت: یگان ویژه برنامه هایی برای آن دارد و مسئله ای در تعداد طرفدار نداریم. در چند روز آینده، شمار زیادی از افراد وارد ورزشگاه آزادی می شوند تا نرم افزار تست گردد. برای توقف فرد از مقابل کارتخوان تا بازرسی بلیت و سپس ورود به ورزشگاه، باید زمان میانگین را ثبت نموده و آن را در تعداد افراد ضرب کنیم. طرفداران باید حداقل انتظار را در صف داشته باشند تا فشار روحی روانی به آنها وارد نگردد. چون اگر این رویه طول بکشد، طرفدار خسته می گردد شده و با حالتی پرخاشگر به سکوها می آید. باید در کمترین زمان ممکن به طرفدار پذیرش دهیم تا او روی سکوها مستقر گردد.دوستان در یگان ویژه کوشش می نمایند زمان این پروسه به حداقل برسد.

وی درباره بخش خانواده ها در ورزشگاه آزادی توضیح داد: برای فینال برگشت بخش خارجی پیش بینی کردیم. امروز (چهارشنبه) جلسه ای با دوستان داشتیم که محل استقرار ژاپنی ها در ورزشگاه معین شد. برای معین بخش خانواده، ما تصمیم گیر نیستیم و اگر شورای تأمین استان مصوبه ای داشته باشد یا مجوزهای لازم اخذ گردد، موظف هستیم پیش بینی های لازم را انجام دهیم، اما تا این لحظه چنین اتفاقی رخ نداده است.

سرپرست ورزشگاه آزادی در پاسخ به این پرسش که چه مبلغی برای رفع شدن اشکالات این ورزشگاه پیش بینی شده است، گفت: 15-14 میلیارد تومان برآورد شده بود، اما برای آغاز برخی اصلاح ها، باید بهسازی کنیم و هزینه افزایش می یابد. برآورد هزینه حداقل 15-14 میلیارد تومان بوده و ممکن است افزایش یابد.

نیکوخصال درمورد نصب صندلی های جدید در VIP ورزشگاه آزادی گفت: 700 صندلی VIP داشتیم که محل تردد افراد خیلی باریک بود و آرامش لازم و معبر درست برای این محوطه وجود نداشت. ما صندلی ها را تخریب کردیم و تعداد آن را از 700 به 400 صندلی کاهش می یابد، اما کسانی که به این بخش می آیند، شرایط مناسبی دارند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری دیدار تیم های فوتبال استقلال و سایپا که فردا در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار می گردد، گفت: این مسابقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، اما عملیات تعمیر ورزشگاه فردا متوقف نمی گردد و در زمان مسابقه، یکی دو ساعت عملیات انجام نخواهد شد. با مدیران باشگاه استقلال تفاهم کردیم و قرار شد برای بخش تعمیر شده، دو تونل مسدود می ماند و حدود 7-8 هزار بلیت از VIP و دو سمت آن به فروش نمی رسد. طرفداران می توانند روبه روی صندلی VIP، پشت دروازه ها در طبقه پایین و در طبقه بالا بنشینند، اما در صندلی VIP و بخش های سمت غرب ورزشگاه، بلیتی به فروش نمی رسد.

نیکوخصال در پاسخ به این پرسش که چند نماینده برای بازدید از ورزشگاه آزادی در تهران حاضر هستند، توضیح داد: AFC یک نماینده در فدراسیون فوتبال دارد. نماینده خارجی AFC هم دو بار از ورزشگاه بازدید نموده و هر 5-4 روز یک بار به ورزشگاه می آید. بازدید اصلی که تا آن موقع باید تعمیرات به انتها رسیده باشد، حدود 15 آبان است که طبق زمان بندی مان، کار را تا 15 آبان به انتها می رسانیم.

وی در این باره که به نظر می رسد برگزاری بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا برای فوتبال ایران، منشأ خیر خواهد بود، گفت: حتماً همینگونه است. شاید برای فصل آینده، کسانی که به ورزشگاه آزادی می آیند، امکانات بهتر و بیشتری خواهند دید. برای رسانه ها، همیشه مشکل جاگذاری دوربین ها را داشتیم که دیگر با این مشکل روبرو نخواهیم بود. مشکل اصلی دوربین صدا و سیما این بود که داکت کابل کشی برای سیستم های تصویری نداشت و چمن و راهروهای ورزشگاه پر از کابل بود. این مشکل در حال حل شدن است و رضایت همه افرادی که به ورزشگاه آزادی می آیند، از جمله مردم و رسانه ها جلب می گردد.

tafatton.ir: تفطن: گردشگری، تور لحظه آخری ارزان قیمت، بلیط، ویزا، هتل

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1601

به "اعلام چگونگی ورود تماشاگران به استادیوم آزادی در بازی پرسپولیس - کاشیما، عدم فروش بلیت بخشی هایی از استادیوم در بازی استقلال - سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام چگونگی ورود تماشاگران به استادیوم آزادی در بازی پرسپولیس - کاشیما، عدم فروش بلیت بخشی هایی از استادیوم در بازی استقلال - سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید