لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس با ماشین به استقبال جشن قهرمانی می رود، برگزاری دربی خوزستان برای تداوم یک رکورد

به گزارش شیوا مارکت، هفته نهم لیگ برتر فوتبال امروز شروع می گردد و در مهمترین بازی پرسپولیس به مصاف ماشین سازی می رود، دیداری که برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس با ماشین به استقبال جشن قهرمانی می رود، برگزاری دربی خوزستان برای تداوم یک رکورد

به گزارش خبرنگاران, لیگ برتر فوتبال ایران امروز (پنج شنبه) با برگزاری 5 بازی وارد هفته نهم می گردد. دیدار هایی که به میزبانی شهر های تهران, قائمشهر, مسجدسلیمان و جم برگزار می گردد و در مهمترین بازی ها تیم های سپاهان, شهر خودرو و پرسپولیس به مصاف رقبا می روند.

سایپا - شهر خودرو

تیم فوتبال سایپا در ادامه دیدار هایش با تیم های مدعی لیگ برتر, گذرش به شهر خودرویی افتاده که در رده سوم جدول قرار گرفته است. سایپا هفته پیش سپاهان را با تساوی بدون گل متوقف نموده اما پیش از این از استقلال 4 گل دریافت نموده است. روند نتیجه گیری این تیم به نحوی فراز و نشیب داشته که بهترین عنوان را برای این تیم می توان از زبان امیر قلعه نویی شنید که سایپا را چون هوای بهاری تشبیه نموده بود.

سایپا هم اکنون با 8 امتیاز در 8 بازی گذشته در رده دوازدهم جدول قرار گرفته است و قطعاً درصدد این است که رتبه اش را در جدول ارتقا دهد. در آن سوی میدان تیم خوب یحیی گل محمدی که بازی هفته گذشته اش مقابل گل گهر لغو شده بود, به خوبی می داند که در این وضعیت جدول فرصتی برای از دست دادن امتیاز نخواهد داشت. شهر خودرو با یک بازی کمتر و 16 امتیاز در رده سوم جدول قرار گرفته است, موضوعی که نشان می دهد تیم مشهدی 2 برابر از سایپا امتیاز کسب نموده و در این بازی نیز شانس بالایی برای پیروزی دارد.

نساجی مازندران - صنعت نفت آبادان

مصاف تیم های شاقتصادی و جنوبی ایران در قائمشهر دارای جذابیت های خاص خود است. شاید کمتر کسی پیش از شروع فصل روی صنعت نفت به عنوان یک تیم بالانشین در جدول حساب باز می کرد اما این تیم با گذشت 8 هفته با کسب 15 امتیاز خود را در صندلی پنجم جدول قرار داده است. برزیل ایران هفته گذشته تراکتورِ شکست ناپذیر را در آبادان با نتیجه دو بر یک مغلوب کرد تا نشان دهد صندلیی که کسب نموده اتفاقی به دست نیامده است. آبادانی ها مطمئناً در این بازی نیز به دنبال پیروزی خواهند بود تا صندلی خود را در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان حفظ نمایند.

در آن سوی میدان تیم شهرِ خسته این روز ها وضعیت خوبی ندارد. این تیم بعد از شکست سنگین خانگی مقابل تراکتور یک شکست دیگر در هفته پیش مقابل فولاد به چشم دیده تا طرفداران این تیم از شرایط اصلاً راضی نباشند. نساجی با 9 امتیاز در رده نهم جدول قرار گرفته است و برای اینکه به وضعیت خود در جدول سر و سامان دهد و تا حدی طرفداران شاکی خود را آرام کند, احتیاج به کسب 3 امتیاز بازی امروز دارد. این تیم کماکان به دلیل مسائل اقتصادی و عدم تسویه حساب با طلبکاران و صادر نشدن کارت بازی نمی تواند از 5-4 بازیکنش استفاده کند.

پرسپولیس - ماشین سازی تبریز

حساس ترین دیدار روز نخست مسابقات هفته نهم در استادیوم آزادی برگزار می گردد, جایی که پرسپولیسِ گابریل کالدرون برای ادامه روند خوبش در لیگ برتر باید از سد ماشین سازی بگذرد. پرسپولیس هفته گذشته در بوشهر یکی از بهترین نتایج سال های اخیر خود را گرفت و با 5 گل شاهین را از پیش رو برداشت و با یک روحیه خوب آماده بازی با ماشین می گردد. علی علیپور نیز پایش در بازی قبل -یک بار که نه- سه بار به گلزنی باز شد تا حالا طرفداران پرسپولیس امیدوارانه تر از قبل به آینده تیم شان نگاه نمایند.

5 برد و 3 باخت, کارنامه پرسپولیس تا هفته هشتم لیگ برتر است. این آمار نشان می دهد که پرسپولیس بازی محتاطانه را در دستور کار خود قرار نمی دهد و به دنبال تساوی نیست. بنابراین ماشین سازی باید امروز در استادیوم آزادی خود را آماده مقابله با بازی تهاجمی حریفش کند. تیم تبریزی با 8 امتیاز در رده یازدهم قرار گرفته است و تاکنون در لیگ برتر 2 برد, 2 تساوی و 4 شکست را تجربه نموده است. این تیم که در هفته قبل مقابل نفت مسجد سلیمان به تساوی رسیده است, معمولاً سد تیم های مدعی می گردد و آنها را متوقف می نماید.

پرسپولیس و ماشین سازی در جام حذفی به مصاف هم رفتند که در آن دیدار شاگردان کالدرون با گل دقیقه 101 وحید امیری به رجحان رسیدند، مسابقه ای که به دلیل اعتراض رسول خطیبی با وقفه ای طولانی مدت روبرو و به همین دلیل وقت اضافه زیادی گرفته شد.

قرار است پس از بازی امروز کاپ قهرمانی فصل گذشته سوپرجام به پرسپولیس اهدا گردد و مسلماً سرخپوشان دوست ندارند با نتیجه ای غیر از برد جشن قهرمانی سوپرجام را بگیرند.

نفت مسجدسلیمان - فولاد

در حالی که تا اینجای کار سه نماینده فوتبال خوزستان در لیگ برتر, در حد و اندازه های خودشان خوب و بالاتر از انتظار ظاهر شده اند, دیدار دو تیم از این استان با یکدیگر در هفته نهم خالی از لطف نیست, مخصوصاً وقتی که فولاد در ادامه روند خوبش به دنبال چهارمین پیروزی پیاپی خود است و نفت مسجدسلیمان که تاکنون رنگ باخت را به خود ندیده به دنبال تداوم این رکورد رویایی است.

فولاد با 4 برد, 3 تساوی و تنها یک شکست با توجه به بضاعتش بدون شک یکی از پیروز ترین تیم های لیگ برتر تا اینجای کار به حساب می آید. این تیم که در کنار پرسپولیس و نفت آبادان 15 امتیازی است در صورتی که 3 امتیاز دیگر از مسجد سلیمان به اندوخته اش اضافه کند, می تواند در کورس بالای جدول خود را حفظ کند. تیم جواد نکونام هفته پیش در اهواز از سد نساجی گذشته و با روحیه بالایی در هفته نهم به میدان خواهد رفت.

تیم نفت مسجدسلیمان با 12 امتیاز در رده هشتم جدول قرار گرفته است و به نوعی با یک بازی 6 امتیازی روبه رو شده و در صورتی که مقابل فولاد به رجحان دست پیدا کند می تواند خود را به جمع تیم های بالانشین اضافه کند. نفت مسجد سلیمان با وجود مسائل اقتصادی و مدیریتی تاکنون به 2 برد و 6 تساوی رسیده و به همراه سپاهان شکست ناپذیران لیگ برتر به حساب می آیند.

پارس جنوبی جم - سپاهان

این بازی از این حیث که تیم صدرنشین لیگ در یک سمت آن به میدان می رود دارای اهمیت زیادی است. سپاهانِ 18 امتیازی بعد از تجربه تساوی بدون گل مقابل سایپا در هفته پیش به خوبی می داند که برای حفظ صندلیش دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارد و در همه بازی ها باید برنده از زمین خارج گردد. سپاهان با حضور پیغام احتیاجمند در درون دروازه تنها تیمی است که علاوه بر عدم شکست, گلی نیز دریافت ننموده است. احتیاجمند هفته پیش رکورد کلین شیت در فوتبال ایران را به نام خود ثبت کرد, نکته ای که نشان از کار سخت مهاجمان پارس در بازی امروز دارد.

پارس جنوبی اما با شرایط متفاوتی با سپاهان پا به میدان هفته نهم می گذارد. این تیم در ادامه مسائلش حتی هفته گذشته تا پای کناره گیری از لیگ نیز پیش رفت و هنوز هم معین نیست که سرنوشت تیم شهر جم چه خواهد شد. شاگردان فراز کمالوند با 7 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارند و هفته پیش مقابل استقلال با دو گل شکست را قبول کردند. پارس جنوبی با وجود همه مسائلش مقابل طرفداران پر شمارش برای شگفتی سازی مقابل سپاهان به میدان خواهد رفت.

به گزارش خبرنگاران برنامه کامل دیدار های هفته نهم به توضیح زیر است:

پنجشنبه- 9 آبان

سایپا تهران - شهرخودرو مشهد، ساعت 15:30, استادیوم پاس قوامین

داور: علی بای

یاری ها: فرهاد مروجی - میلاد قاسمی

یاری داوران اضافی: سیدرضا مهدوی - کوپال ناظمی

داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: بهرام مهرپیما

نساجی مازندران - صنعت نفت آبادان، ساعت 16:30, استادیوم شهید وطنی قائمشهر

داور: مرتضی منصوریان

یاری ها: حسن انتظاری - یعقوب سخندان

یاری داوران اضافی: مهدی مرجانزاده - کمیل غلامی

داور چهارم: امیرمحمد داودزاده

ناظر: محمود رفیعی

پرسپولیس - ماشین سازی تبریز، ساعت 16:30, استادیوم آزادی تهران

داور: علی صفایی

یاری ها: علی میرزابیگی - محمدعلی پورمتقی

یاری داوران اضافی: حسین زمانی - کیوان علیمحمدی

داور چهارم: رحیم حاجیلو

ناظر: سعید بطحایی

نفت مسجد سلیمان - فولاد خوزستان، ساعت 17, استادیوم شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان

داور: سیدوحید کاظمی

یاری ها: تورج عیوض محمدی - علی اکبر عظیم پور

یاری داوران اضافی: علی ابراهیمی - جواد رحیم زاده

داور چهارم: ولی کاوسی

ناظر: حسین نجاتی

پارس جنوبی جم - فولاد مبارکه سپاهان، ساعت 18, استادیوم تختی جم

داور: سیدمهدی سیدعلی

یاری ها: علیرضا ایلدروم - فرهاد فرهادپور

یاری داوران اضافی: امیر عرب براقی - محمدحسین ترابیان

داور چهارم: مهدی عالیقدر

ناظر: محمدرضا فلاح

آدینه 10 آبان

گل گهر سیرجان - پیکان تهران، ساعت 15:15, استادیوم امام علی (ع) سیرجان

داور: پیغام حیدری

یاری ها: رحیم شاهین - ایوب غلامزاده

یاری داوران اضافی: محمدرضا تارخ - ایمان کهیش

داور چهارم: حامد صفایی

ناظر: حسین خانبان

تراکتور تبریز - استقلال تهران، ساعت 18, استادیوم یادگار امام تبریز

داور: بیژن حیدری

یاری ها: محمدرضا ابوالفضلی - آرمان اسعدی

یاری داوران اضافی: اشکان خورشیدی - محمدرضا اکبریان

داور چهارم: سعید قاسمی

ناظر: اسماعیل صفیری

ذوب آهن اصفهان - شاهین شهرداری بوشهر، ساعت 18, استادیوم فولادشهر

داور: سیدعلی اصغر مومنی

یاری ها: عسگر محمدی - محمد راهی

یاری داوران اضافی: میثم حیدری - امیرسامان سلطانی

داور چهارم: قهرمان نجفی

ناظر: مسعود مرادی

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12979

به "لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس با ماشین به استقبال جشن قهرمانی می رود، برگزاری دربی خوزستان برای تداوم یک رکورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس با ماشین به استقبال جشن قهرمانی می رود، برگزاری دربی خوزستان برای تداوم یک رکورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید