ما اینجا هستیم، اینجا راه شیری

به گزارش شیوا مارکت، نجوم یکی از بخش های جذاب حوزه علم است. وجود دو عامل مهم جذابیت بصری و امکان رصد آسمان از جمله جذابیت های این رشته برای مردم است و به همین دلیل برنامه هایی با موضوعات نجومی برنامه های پرمخاطب در راستای ترویج علم به شمار می روند. با همین رویکرد نخستین قسمت مجموعه راه شیری به مناسبت روز جهانی نجوم از 16 اردیبهشت 98 در خبرنگاران مگ منتشر می گردد. این برنامه را هر هفته می توانید از خبرنگاران مگ دنبال کنید.

ما اینجا هستیم، اینجا راه شیری

راه شیری برنامه ای با موضوع نجوم و آسمان شب برای علاقه مندان به دانش نجوم است. اجرای این برنامه را سیاوش صفاریان پور، بر عهده دارد که سابقه ساخت برنامه های پرمخاطب نجومی همچون برنامه آسمان شب در کارنامه او دیده می گردد. این مجموعه با همکاری کارشناسان باسابقه نجوم و مروجان علم در بخش های مختلف مرتبط با نجوم، فضا و محیط زیست اجرا می گردد.

پیش از پخش اولین قسمت از این مجموعه با عنوان وقتی سیاهچاله رخ داد! با نظرسنجی از مخاطبان خبرنگاران مگ، موضوع نخستین تصویر گرفته شده از سیاهچاله انتخاب شد. بنابراین نخستین برنامه با موضوع سیاهچاله ها است و گفتگویی با یکی از پژوهشگران ایرانی حاضر در این پروژه هم درباره نخستین تصویر از سیاهچاله صورت گرفته است.

هر هفته همزمان با پخش راه شیری از خبرنگاران مگ، سوالاتی از محتوایی که در آن قسمت گفته شده مطرح می گردد و در نهایت جایزه ای به قید قرعه به برنده هر هفته اهدا می گردد.

راه شیری نخستین برنامه از تولیدات محتوایی تلویزیونی خبرنگاران مگ (Digikala mag production) در سال 98 است. فصل اول راه شیری دوشنبه 16 اردیبهشت 98 شروع می گردد. راه شیری جهت تازه ای برای مشتاقان آسمان شب است.

این برنامه را می توانید از این صفحه دنبال کنید:

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5684

به "ما اینجا هستیم، اینجا راه شیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما اینجا هستیم، اینجا راه شیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید