مدیر مرکز هنر های نمایشی انقلاب اسلامی : نامیرا مفهوم انقلابی و سیاسی دارد

به گزارش شیوا مارکت، علیرضا کوهفر گفت: نامیرا مفهوم انقلابی و سیاسی دارد و در معنا پیغام خود را به مخاطب منتقل نموده است.

مدیر مرکز هنر های نمایشی انقلاب اسلامی : نامیرا مفهوم انقلابی و سیاسی دارد

به گزارش خبرنگار ، علیرضا کوهفر مدیر مرکز هنر های نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا) درباره تحلیل سیاسی نمایش نامیرا کاری از امیرحسین شفیعی گفت: نامیرا یکی از کار هایی است که در جشنواره بین المللی تئاتر فجر مفهوم انقلابی و سیاسی دارد و خیلی به صورت مستقیم مفهوم خود را مطرح نکرده؛ بلکه بیشتر در معنا پیغام خود را منتقل کرد.

وی با اشاره به اینکه نمایش نامیرا پیغام انقلابی و درستی دارد، اظهار کرد: این اثر یک نمایش خاص است که شاید اجرایش در کشور ما کم اتفاق می افتد و شاید امیرحسین شفیعی تنها فردی است که اینگونه کار می نماید. ما کار های کلاسیک و کار های فرم در کشور زیاد داریم، اما کار های امیرحسین شفیعی امضایی دارد که وقتی می بینیم متوجه می شویم، اثر وی است؛ یعنی اگر از قبل ندانیم که فلان نمایش کار شفیعی است با دیدن آن اثر متوجه می شویم.

مدیر مرکز هنر های نمایشی انقلاب اسلامی توضیح داد: نامیرا یکی از کار های امیرحسین شفیعی است و از کار های مفهومی و معناگرایی به شمار می رود که مخاطب خاص خود را دارد و برای مخاطب عموم جامعه ساخته نمی گردد؛ بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که مردم کوچه و خیابان یا پدربزرگ و نوه بخواهند با هم بیایند و از این نمایش استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: کار های شفیعی خاص است؛ مخاطب خاص خود را نیز دارد و تماشاگر آشنا به تئاتر و هنردوست را می طلبد. بعضی از محصولات برای مخاطب عام جامعه است و شاید قشر هنرمند چندان جذب آن نشوند یا بالعکس. نمایش نامیرا اثری بسیار زیبا و البته سخت است چراکه به صورت میدانی و در هوای سرد اجرا می گردد.

tour-canada.ir: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان 99 را با ما تجربه کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3463

به "مدیر مرکز هنر های نمایشی انقلاب اسلامی : نامیرا مفهوم انقلابی و سیاسی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر مرکز هنر های نمایشی انقلاب اسلامی : نامیرا مفهوم انقلابی و سیاسی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید