معاون اول رئیس جمهور: باید از همه ظرفیت های همسایگان خزر به نفع ملت های منطقه استفاده شود

به گزارش شیوا مارکت، معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های کشورهای همسایه خزر، گفت: اگر از این ظرفیت ها بخوبی استفاده شود شرایط مطلوبی برای مردم و کشورهای عضو مجمع اقتصادی خزر ایجاد خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور: باید از همه ظرفیت های همسایگان خزر به نفع ملت های منطقه استفاده شود

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری امروز(دوشنبه) در دیدار نخست وزیر قزاقستان اجلاس همسایگان خزر را اجلاسی مهم توصیف کرد و گفت: بنایی که امروز پایه گذاری شد قطعا بر صلح، امنیت و استحکام مناسبات کشورهای عضو اثر بسیاری خواهد گذاشت.

وی ضمن تبریک برگزاری پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور به مردم و دولت قزاقستان، اظهار امیدواری کرد: مناسبات فیمابین در دوره جدید بیش از پیش گسترش یابد.

معاون اول رییس جمهور به امضای 110 سند همکاری میان دو کشور در سه دهه اخیر و برگزاری کمیسیون مشترک در آینده نزدیک اشاره کرد و خواستار رفع شدن برخی موانع پیش رو شد و گفت: ایران آماده توسعه همکاریهای بانکی، تجاری و گردشگری با قزاقستان است.

جهانگیری از نقش قزاقستان در سلسله نشست های آستانه برای برقراری صلح در سوریه قدردانی کرد و گفت: کشور شما در گذشته نقش خوبی در تقویت همبستگی در جهان اسلام داشته که امیدوارم به ابتکارات خود در این زمینه ادامه دهد.

نخست وزیر قزاقستان نیز در این دیدار برتوسعه اقتصادی منطقه به عنوان یکی از اهداف نشست همسایگان خزر تاکید و آمادگی همه جانبه کشورش برای تقویت مناسبات منطقه ای و روابط دوجانبه را اظهار داشت.

وی گفت: طرح های مشترک و راهکارهای مناسب می تواند توسعه فیمابین را تسریع کند که امیدوارم در کمیسیون مشترک که به زودی برگزار می شود بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم.

عسکر مامین بابیان اینکه شخصا به دنبال رفع موانع تجاری دو کشور است، گفت:ما قدردان حمایت های ایران از مواضع کشورمان در جریان نشست های آستانه و ابتکارات ارائه شده در حوزه جهان اسلام هستیم.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8934

به "معاون اول رئیس جمهور: باید از همه ظرفیت های همسایگان خزر به نفع ملت های منطقه استفاده شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اول رئیس جمهور: باید از همه ظرفیت های همسایگان خزر به نفع ملت های منطقه استفاده شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید