معاون بانک مرکزی: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری می گردد

به گزارش شیوا مارکت، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف می تواند امنیت تراکنش های اینترنتی را افزایش دهد، گفت: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی ماه اجباری خواهد بود.

معاون بانک مرکزی: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از بانک مرکزی، مهران محرمیان با اشاره به موضوع فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی گفت: فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف می تواند امنیت تراکنش های اینترنتی را افزایش دهد.

وی افزود این رمز ها فقط 60 ثانیه اعتبار دارد و امنیت تراکنش ها را افزایش می دهد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزود: رمز دوم یکبار مصرف یا رمز پویا را قسمت عمده شبکه بانکی پیاده سازی نموده اند و از ابتدای دی سال جاری برای کاربران شبکه بانکی و تراکنش های بدون کارت اجباری خواهد بود و رمز دوم ایستا (ثابت) غیر فعال خواهد شد.

محرمیان با بیان اینکه روش های مختلفی برای ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان در نظر گرفته شده است گفت: دارندگان تلفن های همراه هوشمند می توانند از اپلیکیشن های بانکی طراحی شده استفاده نمایند و برای شهروندانی که تلفن همراه غیر هوشمند دارند، سامانه ای مبتنی بر پیامک برنامه ریزی شده که برای فعال سازی یا نحوه استفاده از آن در وب سایت بانک ها اطلاع رسانی شده است.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: نحوه دریافت رمز دوم پویا برای بانک های مختلف متفاوت است و مشتریان می توانند با مراجعه به وب سایت بانک موردنظر خود، از نحوه دریافت رمز آگاه شوند.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13460

به "معاون بانک مرکزی: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون بانک مرکزی: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید