معرفی هنر صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

به گزارش شیوا مارکت، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: هنرمندان این استان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور حضور پیدا کردند.

معرفی هنر صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهار محال و بختیاری، مهرداد جوادی در آئین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور در سالن همایش های خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران تاکید نمود: در این نمایشگاه 3 هنرمند از چهارمحال و بختیاری در رشته های قفل سازی، لباس محلی و سرمه دوزی حضور یافته اند.

وی اضافه کرد: گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور با رویکرد گردشگری داخلی، توزیع سفر و ساماندهی گردشگری داخلی، مشارکت حداکثری استان ها، اقوام و گروه های مختلف ایران برپا شده است.

جوادی توضیح داد: چهارمحال و بختیاری در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور با هدف معرفی پتانسیل ها، ظرفیت ها، جاذبه ها و توانمندی های این استان در حوزه گردشگری حضور پیدا کرد.

وی یادآور شد: هنرمندان چهارمحال و بختیاری در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور تولیدات خود شامل انواع قفل، احجام فلزی، نمد، سرمه دوزی، لباس های محلی و احجام سنگی را به نمایش گذاشتند.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در حاشیه آئین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور در سالن همایش های خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران گفت: برگزاری نمایشگاه های ملی و بین المللی در رونق صنعت گردشگری ایران و استان ها نقش مستقیم ایفا می نماید.

اقبال عباسی تاکید نمود: چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری ایران می تواند یکی از مهمترین مقاصد حضور گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی گفت: به همین دلیل ضرورت دارد تا ضمن تقویت زیرساخت های حوزه گردشگری نسبت به تبلیغات گسترده در این بخش اقدامات لازم صورت گیرد.

عباسی توضیح داد: البته شرایط لازم و تسهیلات کافی برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری چهارمحال و بختیاری فراهم است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9315

به "معرفی هنر صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی هنر صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید