مقایسه تابلو های حروف برجسته از نظر جذب مشتری

به گزارش شیوا مارکت، رپرتاژ آگهی - مشتری مداری و جذب مشتری میان مشاغل و کسب و کارها از موارد بسیار مهمی است که صاحبان مشاغل در تمام عمر کسب و کارشان به آن می اندیشند و از آن غافل نیستند. در واقع استراژی یک مدیر پیروز در کسب در آمد، بحث جذب مشتری و توسعه دادن به در آمد زایی مجموعه یا شرکت خود بشمار می رود که به همین دلیل، تفکر و اندیشیدن به یک تابلو تبلیغاتی جهت تبلیغات مشاغل از عناوین مهم کار آفرینی بشمار می رود.

مقایسه تابلو های حروف برجسته از نظر جذب مشتری

چرا تابلو تبلیغاتی؟!

تمامی افراد یک جامعه امروزه به این امر آگاهند که تبلیغات می تواند از موثر ترین راه های فروش و بازاریابی مشاغل باشد که در رابطه با همین مورد باید گفت که تبلیغات محیطی و ساخت یک تابلو تبلیغاتی می تواند تاثیر بسزایی در این مهم باشد.

اما چرا تابلو تبلیغاتی؟

تابلو تبلیغاتی؛ نگاه اول در خرید

تبلیغات محیطی تبلیغاتی است که خارج از پیرامون محیط افراد انجام می گیرد. در واقع می توان اینطور عنوان نمود که تابلو تبلیغاتی از اولین تبلیغات یک شغل، شرکت، موسسه و مجموعه بشمار می رود که در نگاه اول عابرین و مشتریان از موثرترین راه های تبلیغاتی می باشد.

تابلو تبلیغاتی با توجه به اینکه می تواند در جهت یک تابلو محیطی ایفا کننده نقشی مهم باشد از مجذوب کننده های اولیه مشتریان بشمار می رود. در واقع اولین نوع یک تبلیغ جدای از تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات فضای مجازی، تبلیغات محیطی از قبیل بیلبورد های تبلیغاتی، تابلو سردر شرکت ها و انواع تابلو مغازه می باشد.

دسته بندی تابلو های تبلیغاتی

تبلیغات به شکل تابلو و تبلیغات محیطی با توجه به متریال ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آنها در نوع خود از تاثیرات متفاوتی برخوردارند و به طور کل به صدها مدل مختلف تقسیم بندی و ساخته می شوند که ساخت آنها توسط صنف هنری به نام تابلو سازی انجام می گیرد.

اما در این مبحث مقصود ما پرداختن به تاثیر گذاری حروف های برجسته در صنعت تابلو سازی می باشد. و اینکه بدانیم حروف های برجسته چه تاثیری بر جذب مخاطبان خواهد داشت. در ادامه مطلب در رابطه با مقایسه کلی و اجمالی این مورد با یک نگاه همراه ما باشید.

تابلو حروف برجسته

حروف برجسته در تابلو سازی یکی از انواع تابلو تبلیغاتی است که خود در صدها مدل قابل ساخت می باشد. منظور از حروف برجسته ساخت متن های تبلیغاتی با انواع متریال ها مانند پلکسی گلاس، آهن، استیل، آلومینیوم و بسیاری دیگر از موارد می باشد که بعد از ساخت حالتی برجسته به خود می گیرند و روی انواع نماها مانند چوب، سنگ، کامپوزیت و … نصب می شوند.

حروف های برجسته به طور کل به دو شکل بدون نور و نور پردازی شده تولید می شوند که همین امر مبحث اصلی و مورد پردازش مطلب ما خواهد بود.

مقایسه حروف های برجسته بدون نور و نور پردازی شده

گفتیم که حروف های برجسته قابلیت ساخت و تولید به شکل بدون نور و یا نو پردازی شده را دارند و مسلما هر کدام از آنها در جهت تبلیغات یک مجموعه می توانند موثر و مفید باشند. البته نوع نور پردازی در حروف های نوری نیز می تواند متفاوت باشد که در ادامه جهت آگاهی این موضوع، دو نوع از حروف های برجسته را در کنار یکدیگر به مقایسه خواهیم گذاشت.

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم از تابلو های حروف برجسته ای است که می توان به صورت بدون نور و با نور آن را به مرحله تولید و نصب رساند. اما نکته قابل توجه در مورد حروف چنلیوم این است که ماهیت ساختش در بیشتر مواقع همراه با نور است که نور پردازی آن توسط لامپ های اس ام دی بلوکی انجام می گیرد.

مورد قابل بحث در رابطه موضوع نور پردازی تابلو چلنیوم، بحث جذب مخاطب آن است. مسلما روشنایی و نور پردازی از مواردی است که تاثیر بسیاری در دید افراد جامعه خواهد داشت و نا خودآگاه تمامی انسانها مجذوب آن خواهند شد که در رابطه با حروف چلنیوم نیز باید گفت که نور پردازی آن یکی از موارد مهم در دید یک تابلو در میان تابلو های غیر نوری می باشد. همچنین از دیگر مواردی که تابلو چلنیوم را در مقام مقایسه با دیگر حروف های برجسته قرار داده است، ساخت تابلو چلنیوم در انواع مختلف آن همراه با روشنایی های متفاوت و متنوع می باشد.

تابلو استیل

حروف دیگری که قصد مقایسه آن را با حروف های نور پردازی شده داریم، تابلو استیل است. تابلو استیل با استفاده از متریال استیل به شکل برجسته ساخته می شود و با توجه به ماهیتی که استیل دارد، نور از آن عبور نمی کند و در دسته تابلو های برجسته بدون نور قرار می گیرد. نکته ای که در رابطه با جذب مخاطب حروف استیل باید عنوان نمود، زیبایی و ضرافت در ساخت آن است که می تواند مشتریان و عابرین را به سمت و سوی یک مکان تجاری جذب نماید.

البته منظور از بدون نور بودن استیل همان خاصیتی است که عنوان کردیم و گفتیم که نور از آن عبور نمی کند. ولی به طور کل می توان تابلو استیل را با نور های اس ام دی و دیگر متریال ها نیز تلفیق نمود که مسلما این مورد باعث نور پردازی آن خواهد شد. به عنوان مثال ساخت حروف استیل و نورپردازی از قسمت پشت حروف که اصطلاحا آن را حروف نور اندریک می نامند. و یا تلفیق حروف استیل با پلکسی گلاس که در انواع مختلف ساخته می شوند و قابلیت نور پردازی را نیز دارند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26304

به "مقایسه تابلو های حروف برجسته از نظر جذب مشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه تابلو های حروف برجسته از نظر جذب مشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید