منجیان غریق و غواصان نیروی همیار جمعیت هلال احمر می شوند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، تعامل فدراسیون نجات غریق و غواصی و جمعیت هلال احمر ایران در راستای استفاده از نیروهای نجات غریق و غواصیِ مورد تایید و آموزش دیده این فدراسیون موضوعی بود که در نشست مهدی حیدری رئیس فدراسیون با همایون یوسفی معاون پارلمانی جمعیت هلال احمر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منجیان غریق و غواصان نیروی همیار جمعیت هلال احمر می شوند

فعالیت های فدراسیون نجات غریق و غواصی کاملاً همسو با اهداف امداد رسانی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر است و به همین دلیل پیش از این هم نشست ها و تعاملاتی میان مدیران آنها اجرا شده بود اما این برای نخستین بار است که چنین نشستی و اهداف آن با حضور مسئولی در سطح معاونت پارلمانی جمعیت هلال احمر پیگیری شد.

این نشست در محل سازمان جمعیت هلال احمر و با هدف مشارکت نیروهای آموزش دیده و با تجربه فعالِ نجات غریق و غواصی در فعالیت های اجتماعی، امدادی و خدمات مورد نیاز سازمان جمعیت هلال احمر و در مجموع استفاده از ظرفیت های فدراسیون های نجات غریق و غواصی برگزار شد و به این نتیجه منجر شد که ناجیان غریق و غواصان به عنوان نیروی همیار با این سازمان همکاری داشته باشند.

در این زمینه بهره مندی از توانایی های تجربی و علمی ناجیان و غواصان به عنوان نیروی همیار با توجه به در پیش بودن نوروز 1400 و تعطیلات تابستانی بعد از آن مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مقرر شد که جمعیت هلال احمر از کمک های نیروهای همیار در رخدادهای طبیعی مانند سیل و زلزله هم بهره مند شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28195

به "منجیان غریق و غواصان نیروی همیار جمعیت هلال احمر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منجیان غریق و غواصان نیروی همیار جمعیت هلال احمر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید