من؛ تکیه گاه من

به گزارش شیوا مارکت، برای ارتقاء کیفیت زندگی زنان در خانواده و همچنین توانمندسازی آنها با رویکرد توانمندسازی اقتصادی، طرح من؛ تکیه گاه من برای زنان ساکن در ناحیه2 منطقه10 به همت دفتر توسعه محلی این ناحیه اجرا می شود.

من؛ تکیه گاه من

خبرنگاران- بهاره خسروی: این طرح با هدف افزایش استقلال اقتصادی بانوان و کمک به اقتصاد خانواده در 3بخش مددکاری، آموزشی و حمایت گری برای زنان ساکن در محله های هاشمی، امام خمینی(ره) و مرتضوی واقع در ناحیه2 پازل دهم پایتخت از سوی دفتر توسعه محلی ناحیه2 برنامه ریزی شده است.

مجری طرح من؛ تکیه گاه من با بیان این مطلب ادامه داد: زنان برای داشتن زندگی پویا و ایفای نقش های اجتماعی، لازم است بیشتر به خود تکیه کرده و از تجربه استقلال فردی بیشتری برخوردار باشند. در واقع همراه با زنان گروه هدف این طرح خواهیم شد تا ظرفیت ها و قابلیت های فردی و اجتماعی خود را بیابند و پیرو آن بر زندگی اطرافیان و از جمله خانواده خود تأثیرگذار باشند. از آنجا که خودکفایی اقتصادی از زمینه های مهم در شکل گیری این خودباوری و خوداتکایی است و از طرف دیگر می تواند بسکمک از مسائل را در خانواده کاهش دهد، در رویکرد طرح من؛ تکیه گاه من، توانمندسازی اقتصادی در نظر گرفته شده است. با این امید که بتواند زندگی پویاتر برای زنان و پایداری بیشتر برای خانواده به همراه داشته باشد.

به گفته زهرا توحیدی، مرحله نخست این طرح، مصاحبه انفرادی و دسته بندی گروه هدف زنان ساکن در محله های ناحیه2 است که در دستور کار قرار گرفته است.

او در ادامه توضیح داد: این طرح با برگزاری کارگاه های آموزش کسب و کار تا تابستان سال1399 ادامه دارد.

تسهیلگری در تدوین مدل کسب و کار، راهبری افراد یا تیم ها برای فراهم کردن مقدمات و تأمین منابع به منظور تحقق طرح های کسب و کار، از دیگر ویژگی های اجرای طرح من؛ تکیه گاه من است که توحیدی به آن اشاره می کند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16756

به "من؛ تکیه گاه من" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "من؛ تکیه گاه من"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید