می گفتند هدهد بیشتر شبیه حسینیه است تا شبکه کودک

به گزارش شیوا مارکت، مدیر شبکه جهانی هدهد با اشاره به تغییرات این شبکه، هدف اصلی از این تغییرات را جذب مخاطبان جدید و رضایت مخاطبان قدیمی مطرح کرد.

می گفتند هدهد بیشتر شبیه حسینیه است تا شبکه کودک

به گزارش خبرنگاران، کرار انصاری منش، مدیر جدید شبکه جهانی هدهد در گفت وگویی درباره تغییراتی که به تازگی در این شبکه انجام شده است، گفت: شبکه جهانی هدهد، شبکه تخصصی کودک و نوجوان با رویکرد فرهنگی و مذهبی است و اکنون 9 سال است که در حال فراوری و تامین برنامه و پخش آنها بر فرکانس های گوناگون و به زبان مختلف است. در چند ماه اخیر، در راستای بهینه سازی عملکرد شبکه، تغییراتی محسوس در آن صورت داده ایم. ناگفته نماند که هدف اصلی ما از ایجاد این تغییرات جذب مخاطبان جدید و رضایت مخاطبان قدیمی بوده است. به هر حال سرمایه اصلی هر شبکه ای مخاطب آن هاست و طبیعتاً کمیّت مخاطبان و رشد عددی آنها و رضایتمندی آنها، در کیفیت بهتر عملکرد شبکه تأثیر مستقیم دارد. ما نیز در تحقق این مهم تمام تلاشمان را می کنیم.

وی درباره علت اصلی ایجاد تغییرات در روال برنامه های شبکه اضافه نمود: علت اینکه تصمیم به تغییر گرفتیم این بود که پیغام های بسیار زیادی از جانب مخاطبان فهیم و پیگیر شبکه به ما می رسید مبنی بر اینکه چرا رویکرد مذهبی شبکه از حالت تعادل خارج شده و به افراط گراییده است و هدهد بیشتر شبیه حسینیه است تا شبکه کودک. ما نیز بر اساس احترام به نظر مخاطب، تصمیم گرفتیم در روال برنامه ها تغییراتی ایجاد کنیم تا این تعادل برقرار گردد؛ در نتیجه سوگواری و عزاداری دو ماه محرم و صفر را کمی کاسته و به دهه اول محرم و روزهای شهادت مختصر کردیم. پس از این اقدام، انبوه پیغام های رسیده گویای این حقیقت بود که رضایت بسیاری از مخاطبان جلب شده و از این کار بسیار خشنودند، ولی پیغام هایی نیز در اعتراض به آن دریافت کردیم.

انصاری منش در ادامه اضافه نمود: همان طور که می دانید هدهد یک تلویزیون ماهواره ای است و با توجه به اینکه امروزه تعداد بسیاری از خانواده ها به ماهواره دسترسی دارند، این خطر همیشه در کمین بچه ها است که به سمت شبکه هایی جذب شوند که رویکردی متفاوت و حتی مخالف با ما و با عرف جامعه دارند؛ درنتیجه ما به فکر راه هایی افتادیم که هرچه بیشتر و بهتر به جذب مخاطب یاری کند. یکی از این راه های مهم که بسیار هم پیروز بوده است مشارکت دادن مخاطب در قالب برنامه ها و مسابقات متعدد همراه با جوایز نقدی است که خوشبختانه در همان روزهای اولِ به اجرا درآمدن، تأثیر خودش را نشان داد.

وی درخصوص اهمیت فضای مجازی و تقویت آن اضافه نمود: یکی دیگر از عملنمودهای ما در این تغییر و تحول جدید، توسعه و تقویت فضای مجازی بوده است با این هدف که شبکه هدهد را هرچه بیشتر در فضای مجازی بشناسانیم. امروزه با تکنولوژی نوین و رسانه های نوینی که در فضای مجازی به وجود آمده اند، گرایش مردم بیشتر به این سمت رفته است و ما خواه ناخواه مجبوریم در فضای مجازی حضوری فعال و هدفمند داشته باشیم. به همین منظور محتوای مختصّ فضای مجازی فراوری می کنیم و آن را دراختیار کاربران فضای مجازی قرار می دهیم؛ اگر ما این فعالیت مستمر و مؤثر را نداشته باشیم و در فضای مجازی کمرنگ باشیم و پا پس بکشیم، قطعاً افراد و شبکه ها و رسانه های دیگری وجود دارند که با دیدگاه ها و روینمودهای خاص خودشان و اهداف مختلف و متنوع همین روال را پیش می گیرند و درنتیجه ما از قافله عقب می افتیم.

همچنین انصاری منش درباره استعدادیابی نوجوانان گفت: یکی دیگر از اهداف ما در شبکه هدهد که برای تحقق آن، در آینده نزدیک، بسیار دقیق و حرفه ای برنامه ریزی نموده ایم، برگزاری جشنواره هایی است که به دست خود نوجوانان اداره می گردد و نوجوانان در آنها شرکت می نمایند با این هدف که استعدادهای نو را کشف و حمایت کنیم.

مدیر شبکه جهانی هدهد در خاتمه خطاب به بینندگان شبکه گفت: همان طور که بارها در جاهای مختلف عنوان نموده ام احترام به مخاطب، به عنوان اصلی ترین سرمایه شبکه هدهد، از مهم ترین روینمودهای شبکه است؛ در نتیجه در راستای تحقق این هدف و جلب رضایت هرچه بیشتر مخاطبان عزیز تدابیری اندیشیده ایم که ارتباط تنگاتنگ و دوطرفه به صورت مستمر بین مخاطبان شبکه و روابط عمومی برقرار باشد؛ به صورتی که تقریباً هیچ پیغامی از جانب مخاطبان بی پاسخ نمی ماند. تأکید می کنم که هدهد با افتخار پذیرای نقدها و پیشنهادات شما مخاطبان عزیز است و از ایده های مخاطبان و همکاران در راستای بهتر شدن کیفیت عملکرد شبکه استقبال می نماید.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11599

به "می گفتند هدهد بیشتر شبیه حسینیه است تا شبکه کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می گفتند هدهد بیشتر شبیه حسینیه است تا شبکه کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید