نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد، شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است

به گزارش شیوا مارکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه را به فیفا تحویل داده ایم و منتظر اعلام نظر این نهاد هستیم.

نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد، شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است

به گزارش ، مهدی محمدنبی درباره بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال بیان نمود: آنچه مسلم است با توجه به اینکه ما یک جدول زمان بندی تهیه کردیم که 18 فروردین آن را برای فیفا فرستادیم. در این جدول 20 آیتم ذکر شده است.

او اضافه نمود: از اعضای مجمع درباره پیش نویس اساسنامه نظرخواهی می کنیم و طبق همین روال تا زمان برگزاری مجمع عمومی برای تصویب اساسنامه، نظر دریافت از اعضای مجمع را ادامه می دهیم. در نهایت پس از تصویب اساسنامه و آئین نامه انتخاباتی، ان شاالله مجمع انتخاباتی هم برگزار خواهد شد.

نبی درباره اینکه شنیده می گردد فدراسیون اوایل مهر را برای برگزاری مجمع انتخاباتی به فیفا اعلام نموده است، گفت: باید در تاریخ 18 فروردین هم تاریخ برگزاری مجمع را اعلام نموده و هم مصوبات هیئت رئیسه مان را به اطلاع فیفا می رساندیم. البته منتظریم به نامه پاسخ بدهد. مهم این است کارمان را برای اصلاح اساسنامه آغاز نموده ایم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: به اعضای مجمع اعلام کردیم تا 27 فروردین نظرات خود را نسبت به اساسنامه مصوب سال 90، برای کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون ارسال نمایند. اکثریت اعضای مجمع در این بحث مشارکت داشته و پیشنهاد های خود را برای فدراسیون ارسال کردند. این کمیته هم از 2 روز پیش (چهارشنبه) کارش را آغاز نموده است و در نهایت با توجه به جدول زمان بندی مان، پس از تصویب پیش نویس در کمیته تدوین مقررات، باید اساسنامه اصلاحی در اختیار هیئت رئیسه فدراسیون و اعضای مجمع قرار بگیرد و البته طبق مقررات یک نسخه از آن را هم برای فیفا ارسال می کنیم. پس از اتمام این مراحل، اساسنامه باید در مجمع عمومی فدراسیون تصویب گردد.

نبی درباره مدت زمان لازم برای اجرایی شدن آیتم های موجود در این جدول زمان بندی گفت: نمی توانیم پیش داوری خاصی داشته باشیم، اما با توجه به مواردی که از سوی فیفا اعلام شده بود، باید کمیته های مستقلی برای امور حسابرسی، ارکان قضائی، انتخابات برخلاف اساسنامه قبلی در اساسنامه جدید دیده و به روزرسانی گردد. اساسنامه درباره ترکیب اعضای مجمع هم تغییراتی خواهد داشت. اعلام زمان قطعی از دست ما خارج است.

او درباره اینکه آیا فیفا نامه ای درباره شکایت کارلوس کی روش از فدراسیون فوتبال به دلیل دریافت نکردن پاداش 200 هزار دلاری برای کسب رتبه سومی جام ملت های 2019 امارات آن هم در شرایطی که در این رقابت ها بازی رده بندی برگزار نشد، برای این فدراسیون ارسال نموده است، گفت: پرونده هایی مربوط به شکایت از فدراسیون و باشگاه ها در فیفا مطرح است که در هفته آینده با بخش حقوقی، بین الملل فدراسیون، همچنین باشگاه ها و مجموعه افرادی که نقش وکیل در این پرونده ها را دارند جلساتی برگزار می کنیم. اجازه بدهید پس از آنالیز های این پرونده ها درباره آن ها اطلاع رسانی شفاف خواهیم داشت.

نبی توضیح داد: این پرونده ها از سال گذشته در فیفا مطرح شده و تا به امروز نامه جدیدی برای ما وصول نشده است. در روز های اخیر هیچگونه نامه ای درباره شکایت کی روش به ما نرسیده است و اگر شکایتی هم باشد مربوط به گذشته است که وکلای ما روی آن کار می نمایند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا وزیر ورزش و جوانان و معاون او در اساسنامه جدید حق شرکت در مجمع انتخاباتی این فدراسیون را دارند یا خیر، گفت: درباره تعداد اعضای مجمع، باید در کمیته حقوقی و تدوین مقررات آنالیز گردد. البته طبق اساسنامه قبلی وزیر و معاون او حق حضور در مجمع فدراسیون و حق رای داشتند، اما درباره پیش نویس اساسنامه جدید پس از بحث و آنالیز های لازم نسبت به این موضوع اطلاع رسانی لازم را انجام می دهیم.

نبی درباره اینکه آیا فدراسیون فوتبال می تواند زمانی برای آغاز تمرینات تیم های لیگ رجحان درنظر بگیرد یا خیر، گفت: ما نمی توانیم چنین کاری انجام بدهیم و البته در کل دنیابا توجه به شیوع ویروس کرونا، تکلیف آغاز تمرینات تیم ها نامشخص است. ابتدا باید دید نهاد های بالادستی فدراسیون یعنی فیفا و AFC چه نظری دارند و البته نظر ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش که مسئولیت آن با فدراسیون پزشکی- ورزشی است هم برای ما مهم است. در نهایت جمع بندی مکاتبات مان با فیفا، AFC و ستاد کرونا برای هیئت رئیسه سازمان لیگ ارسال می گردد تا این هیئت رئیسه نظرات را جمع بندی کند. اطلاع رسانی لازم را برای طرفداران و تیم ها انجام می دهیم. آنچه مسلم است برگزاری مجدد لیگ به این عوامل بستگی دارد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18890

به "نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد، شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد، شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید