نخستین پیروزی تیم ملی والیبال ایران با درخشش جوانان

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مسابقات جام جهانی والیبال از ساعت 5:30 بامداد امروز جمعه مقابل تیم کانادا صف آرایی کرد و توانست 3 بر یک حریفش را شکست دهد. ایگور کولاکوویچ در این بازی از ترکیب جوان استفاده کرد و فرهاد قائمی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی،امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی و محمدرضا موذن را راهی زمین کرد و در نهایت نخستین پیروزی جام برای ایران با نتیجه 3 بر یک مقابل کانادا رقم خورد.

نخستین پیروزی تیم ملی والیبال ایران با درخشش جوانان

* ست نخست؛ 25 بر 18 به سود کانادا

نخستین امتیاز در این ست را امیرحسین اسفندیار برای ایران ثبت کرد. دو تیم در ابتدا بازی برابر و پایاپایی داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود کانادا همراه شد. با شروع بازی در حالیکه کانادایی ها 5 اختلاف امتیاز ایجاد کردند، سرویس های خوب علی اصغر مجرد اختلاف را کاهش تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 به سود کانادا همراه شود. کانادا با عملکرد بهتر در سرویس و حمله با استفاده از اشتباهات تیم ملی با نتیجه 25 بر 18 پیروز این ست شد.

* ست دوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

نخستین امتیاز در این ست برای ایران ثبت شد. در این ست نیز مانند ست نخست دو تیم در ابتدا بازی برابری داشتند،. اسفندیار و مجرد با نمایش خوب در سرویس و حمله باعث فزونی 8 بر 6 ایران در نخستین تایم استراحت فنی شدند. در ادامه در حالیکه ملی پوشان جوان ایران 4 اختلاف امتیاز را ایجاد کرده بودند و 12 بر 8پیش بودند با تقاضای تایم استراحت سرمربی کانادا روبرو شدند، همین وقفه رفته رفته باعث کاهش اختلاف امتیاز شد تا دومین تایم استراحت فنی با یک اختلاف امتیاز و نتیجه 16 بر 15 به سود ایران تمام شود. در نهایت این ست با پیروزی 25 بر 23 شاگردان جوان ایگور کولاکوویچ همراه شد تا دو تیم در ست شماری برابر شوند (فرهاد قائمی در اواسط ست دچار آسیب دیدگی شد و بجای او پوریا فیاضی وارد زمین شد).

* ست سوم؛ 27 بر 25 به سود ایران

پوریا یلی نخستین امتیاز را برای ایران ثبت کرد. ملی پوشان از ابتدای ست فزونی خود را حفظ و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 به سود ایران همراه شد. در ادامه ایران 4 اختلاف امتیاز ایجاد و با نتیجه 11 بر 7 پیش افتادند. کانادایی ها رفته رفته اختلاف را کاهش و بازی را در امتیاز 11 برابر کردند تا کولاکوویچ پس از از دست رفتن 4 اختلاف امتیاز مجبور به دریافت تایم استراحت کند. در نهایت دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 13 به سود کانادا همراه شد. با شروع بازی تیم ملی اختلاف امتیاز ها را جبران کرد، ابتدا بازی در امتیاز 20 برابر شد و سپس ملی پوشان با نتیجه 21 بر 20 پیش افتادند. دو تیم در ادامه پایاپای پیش رفتند و در نهایت بازیکنان جوان و با انگیزه ایران با نتیجه 27 بر 25 پیروزی ست شدند.

* ست چهارم؛ 25 بر 19 به سود ایران

نخستین امتیاز در این ست با از برخورد توپ سرویس میلاد عبادی پور برای کانادا ثبت شد و بازی برای دو تیم برابر پیش رفت. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 برای کانادا با پیروزی همراه شد. ملی پوشان ایران بازی سرعتی خود را در این ست هم ادامه دادند و دومین تایم استراحت فنی با 3 اختلاف امتیاز و با نتیجه 16 بر 13 به سود تیم ملی همراه شد. در نهایت ایران پیروز شد با درخشش جوانان خود 25 بر 19 حریف خود را شکست دهد.

ایران در چهارمین دیدار خود از ساعت 11:30 روز شنبه 13 مهرماه به مصاف استرالیا خواهد رفت.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت پور و محمدرضا مؤذن 13 بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی به میزبانی ژاپن هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مسائل شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11494

به "نخستین پیروزی تیم ملی والیبال ایران با درخشش جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پیروزی تیم ملی والیبال ایران با درخشش جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید