نرخ بقای مبتلایان به سرطان سینه تا 30 درصد افزایش یافت

به گزارش شیوا مارکت، محققان در آزمایش های بالینی دریافتند استفاده از یک داروی مسدودکننده چرخه یاخته ای در کنار روش های متداول درمان، موجب افزایش 30 درصدی نرخ بقای زنان کمتر از 59 ساله در برابر متداول ترین نوع سرطان سینه می گردد.

نرخ بقای مبتلایان به سرطان سینه تا 30 درصد افزایش یافت

سرطان سینه

در این تحقیقات معین شد استفاده از داروی رایبوسیکلیب که نوعی مسدودکننده چرخه یاخته ای است، موجب افزایش 30 درصدی نرخ بقای بیماران مبتلا به سرطان در طول سه سال و نیم پس از ابتلا به آن می گردد. در واقع مطالعات بالینی نشان داد میزان مرگ ناشی از این بیماری در بین بیمارانی که داروی رایبوسیکلیب را مصرف کردند در مقایسه با سایر بیمارانی که از یک جایگزین دیگر استفاده کردند، 29 درصد کمتر بود.

این تحقیقات با تمرکز بر متداول ترین نوع سرطان سینه انجام گرفت که در اثر هورمون استروژن ایجاد شده و عامل بیماری دوسوم از تمام موارد ابتلا به سرطان سینه در بین زنان جوان محسوب می گردد. این نوع سرطان معمولاً با استفاده از روش هایی که مانع فراوری هورمون می شوند، تحت درمان قرار می گیرد. اما محققان با استفاده از رایبوسیکلیب که مانع عملکرد آنزیم های سلول های سرطانی می گردد، موفقیت چشمگیری را در مقابله با سرطان به دست آوردند.

آزمایش یالینی

این شیوه درمانی به صورت هدفمند با سلول های سرطانی مقابله می نماید و در مقایسه با روش های شیمی درمانی متداول، سم کمتری را وارد بدن می نماید.

نوع پیشرفته سرطان سینه مهم ترین عامل مرگ و میر در اثر سرطان در میان زنان 20 تا 59 ساله محسوب می گردد. به گفته متخصصان انتظار می رود در سال 2019 میلادی 268 هزار زن جوان در آمریکا به سرطان سینه مبتلا شوند.

به رشد کنترل نشده سلول های پوشش داخلی مجرای شیری یا لوبول، سرطان سینه گفته می گردد. هر سینه از 15 تا 20 بخش به نام لوب تشکیل شده که به صورت خوشه ای در کنار هم قرار دارند. لوب ها مجموعه ای از غدد شیری هستند. هر لوب از بخش های کوچکتری به نام لوبول تشکیل شده است. سرطانی که از لوبول شروع گردد، سرطان لوبولار نامیده می گردد. سرطان سینه در زنان شایع تر است، گرچه احتمال ابتلای مردان نیز به سرطان سینه وجود دارد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشست سالانه انجمن آمریکایی آنکولوژی بالینی در شیکاگو، ارائه شد.،ایرنا

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6492

به "نرخ بقای مبتلایان به سرطان سینه تا 30 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بقای مبتلایان به سرطان سینه تا 30 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید