نقشه بن زاید برای قبضه کردن قدرت در امارات تا انتها 2019

به گزارش شیوا مارکت، منابع اطلاعاتی می گویند ولی عهد ابوظبی در صدد است تا پایان سال میلادی برادر خود (خلیفه) را کنار بگذارد و حاکم امارات شود.

نقشه بن زاید برای قبضه کردن قدرت در امارات تا انتها 2019

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشریه اطلاعاتی تاکتیکال ریپورت در گزارشی نوشت که محمد بن زاید ولی عهد فعلی ابوظبی قصد دارد تا خاتمه سال 2019 خود را به عنوان حاکم امارات عربی متحده معرفی کند.

بر اساس این گزارش، بن زاید بنا دارد به صورت رسمی قدرت را از برادر خود خلیفه بن زاید که وضعیت جسمانی او از سال 2018 رو به وخامت نهاده، به خود منتقل کند و حاکم امارات شود.

خلیفه بن زیاد، حاکم امارات، قبل و بعد از سکته

محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی

تاکتیکال ریپورت می نویسد، طرح بن زاید برای رسیدن به قدرت با مخالفت برادران ناتنی او فلاح، سعید، ذیاب و نهیان رو به رو شده است؛ چرا که آن ها از خود می پرسند در زمانی که حاکم فعلی یعنی خلیفه بن زاید در قید حیات است، او (محمد بن زاید) برای رسیدن به قدرت چرا عجله می کند؟

گفته می شود، چهار برادر ناتنی ولی عهد ابوظبی از حمایت ضمنی برخی از افراد خانواده حاکم که از سیطره بن زاید بر همه چیز دل خوشی ندارند، برخوردارند.

تاکتیکال ریپورت می نویسد، محمد بن زاید با علم به مخالفت آن ها، از برادر تنی خود حمدان خواسته برای کنترل و مهار مخالفت آن ها، وارد گفت وگو و تماس با آن ها شود.

بر اساس این گزارش، قرار است ولی عهد ابوظبی بعد از عید قربان با برادران مخالف خود در شهر قاهره، پایتخت مصر دیدار کند.

با این حال، تصور کلی در بین خاندان حاکم آل نهیان این است که فلاح، سعید، ذیاب و نهیان هیچ گونه تهدید در برابر طرح بن زاید برای رسیدن به قدرت به شمار نمی روند؛ چرا که آن ها فاقد تأثیر در نهادهای امنیتی و نظامی امارات هستند.

به گزارش تاکتیکال ریپورت، برادران ناتنی بن زاید چه بسا از این فرصت استفاده کرده و در مقابل دریافت مبالغ مالی دست به حمایت از او برای رسیدن به قدرت بزنند.

خلیفه بن زاید آل نهیان 70 ساله، هم اکنون حاکم امارات است. او بعد از مرگ پدرش زاید بن سلطان در سال 2004 به عنوان جانشین او انتخاب شد. با این حال، وی در سال 2014 دچار عارضه سکته شد و به همین دلیل از حظور در ملأ عام و انجام فعالیت های رسمی علنی خودداری کرد.

ص

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8804

به "نقشه بن زاید برای قبضه کردن قدرت در امارات تا انتها 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه بن زاید برای قبضه کردن قدرت در امارات تا انتها 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید