نماینده سازمان ملل با وزیر خارجه سوریه دیدار می کند

به گزارش شیوا مارکت، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه، امروز در دیدار با وزیر خارجه این کشور درباره تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه گفت وگو خواهد کرد.

نماینده سازمان ملل با وزیر خارجه سوریه دیدار می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، گیر پدرسون فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه، روز گذشته وارد دمشق شد.

دفتر پدرسون در بیانیه ای گفت که او روز دوشنبه (امروز) با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه دیدار و درباره موضوع تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی گفت وگو می کند.

پدرسون دیدار اخیرش با المعلم در دمشق را سازنده خواند و گفت: معتقدم از آن زمان پیشرفتی خاص در پرونده مربوط به کمیته تدوین قانون اساسی حاصل کرده ایم.

دبیرکل سازمان ملل متحد، پنجشنبه گذشته گفت که طرف های سوری و این سازمان درباره ترکیب کمیته قانون اساسی به منظور تدوین قانون اساسی جدید برای سوریه به توافق دست یافته اند.

سازمان ملل از ماه ها پیش برای تشکیل این کمیته تلاش می کند. این کمیته قرار است از 150 نفر از جمله 50 نفر به انتخاب نظام سوریه، 50 نفر به انتخاب مخالفان مسلح و 50 نفر نیز به انتخاب سازمان ملل متحد تشکیل شود. مذاکرات درباره ترکیب سومین فهرست طول کشید و سازمان ملل و دمشق مدت زیادی درباره چند نام با هم جدال داشتند.

علاوه بر ترکیب کمیته، سازمان ملل متحد، مخالفان مسلح و دمشق باید همچنین درباره شیوه های عملکرد این نهاد و سلسله مراتب آن به توافق برسند. دیپلمات ها نگران این مساله هستند که اجرای این گام چندین ماه طول بکشد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10914

به "نماینده سازمان ملل با وزیر خارجه سوریه دیدار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سازمان ملل با وزیر خارجه سوریه دیدار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید