نگرانی آنجلینا جولی بخاطر داشتن یک دختر سیاه پوست

به گزارش شیوا مارکت، آنجلینا جولی بازیگر 45 ساله که یک دختر سیاه پوست دارد بخاطر شرایط پیش آمده در آمریکا ابراز نگرانی کرد.

نگرانی آنجلینا جولی بخاطر داشتن یک دختر سیاه پوست

تابناک باتو: بازیگر مشهور آمریکایی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا گفت سیستمی که از من محافظت کند، اما از دخترم محافظت نکند، غیرقابل تحمل است.

آنجلینا جولی در پی کشته شدن جورج فلوید علیه تبعیض نژادی در آمریکا به سخن درآمد. بازیگر برنده اسکار در مصاحبه ای با این رسانه، از این صحبت کرد که چگونه تبعیض نژادی در آمریکا می تواند تاثیری عمیق بر خانواده وی داشته باشد، زیرا دختر 15 ساله او زهرا که جولی وی را وقتی 6 ماه داشت از اتیوپی به سرپرستی گرفت نیز سیاهپوست است.

این بازیگر 45 ساله گفت: سیستمی که از من محافظت می کند، اما ممکن است از دخترم یا هر زن، مرد یا کودک دیگری در کشور ما بر اساس رنگ پوستشان محافظت نکند، غیرقابل تحمل است.

وی در ادامه گفت: ما باید از اظهار همدردی و خوش نیتی فراتر برویم و به قوانین و سیاست هایی برسیم که ساختار نژادستیزی و تبعیض و مصونیت از مجازات را تغییر دهد. خاتمه دادن به بدرفتاری های پلیس شروع کار است. این امر بسیار فراتر از این است و همه جنبه های زندگی اجتماعی از نظام آموزش تا سیاست ما را در بر می گیرد.

جولی در سخنانش به کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس و وحشیگری پلیس و بی عدالتی های نژادی و اعتراض های خیابان های آمریکا در روز های اخیر اشاره کرد و گفت معتقد است مردم دارند برمی خیزند. وی افزود: مردم از اقدامات نیمه تمام خسته شده اند و در مقابل پاسخ های ناکافی قدرتمندان، با همبستگی پاسخ می دهند.

این بازیگر در ادامه سخنانش گفت: انگار دنیا دارد بیدار می شود و مردم دارند حسابرسی عمیقی در جوامع خود انجام می دهند. وقت آن است که قوانین و نهادهایمان تغییر کنند و به کسانی که بیشترین آسیب را دیده اند و صدایشان حذف شده، پاسخ دهیم.

این بازیگر که 6 فرزند را به سرپرستی قبول کرده است، بر ضرورت آموزش دادن به بچه ها هم تاکید کرد و گفت آن ها باید یاد بگیرند به کسانی که مورد ستم واقع می شوند و هرگز فرض نمی کنند حتی شناخته شوند، گوش کنند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21065

به "نگرانی آنجلینا جولی بخاطر داشتن یک دختر سیاه پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی آنجلینا جولی بخاطر داشتن یک دختر سیاه پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید