هزینه نگهداری خودروی برقی چقدر است؟

به گزارش شیوا مارکت، خودروهای برقی در مقایسه با دیزلی و بنزینی به دلیل عدم مصرف سوخت های فسیلی و احتیاج کمتر آن ها به تعمیرگاه بسیار مورد توجه و علاقه مردم قرار گرفته است. اما چگونه باید از این خودروها نگهداری و آن ها را سرویس کرد؟

هزینه نگهداری خودروی برقی چقدر است؟

با اینکه ممکن است همچنان قیمت خودروهای برقی یا EV از نمونه های بنزینی آن بیشتر باشد اما به دلیل شارژ خانگی و هزینه کم تعمیر و نگهداری در بلند مدت مقرون به صرفه تر از بنزینی ها هستند. در خودروهای برقی به دلیل حذف بیش از 24 قطعه مکانیکی معمولا به انجام سرویس هایی مانند تعویض روغن، فیلترها، تسمه، دنده ها و سیستم خنک نماینده احتیاج ندارند. به همین دلیل گفته می گردد افرادی که از خودروی برقی استفاده می نمایند حدود یک سوم هزینه کمتر نسبت به افرادی می پردازند که از خودروی بنزینی استفاده می نمایند.

با این حال این خودروها نیز به سرویس های دوره ای مخصوص در نمایندگی های خود احتیاج دارند و در صورت عمل نکردن به برنامه توصیه شده، نمایندگی می تواند از ارائه خدمات به مالک خودرو خودداری نماید. بعضی از سرویس های مورد احتیاج یک خودروی برقی می تواند شامل موارد زیر باشد:

آنالیز و چک کردن باد لاستیک ها و پر کردن مایع شیشه شور می تواند به صورت ماهانه انجام پذیرد، اما بعضی از سرویس ها هستند که باید در کیلومترهای خاص به تعمیرکار معتبر و با تجربه مراجعه کرد.

هر 12 هزار کیلومتر باید لاستیک ها جابه جا و سیستم خنک نماینده و بخاری و قطعات شارژ نماینده نیز آنالیز شوند.همچنین سایر قسمت ها نیز مانند کیسه های هوا، سیستم ترمز و تعلیق، پدال ها نیز باید آنالیز شوند.

با این حال، تعمیر کمتر به معنی احتیاج نداشتن آن به آنالیز و سرویس نیست و باید هر چند وقت یکبار عوامل ذکر شده و سایر مسائل آنالیز و در صورت احتیاج تعویض شوند. همچنین گران قیمت ترین قطعه در این خودروها باتری آن ها بوده پس بهتر است در حفظ و نگهداری آنها دقت لازم را داشت تا احتیاج به تعویض نداشته باشد.

wikihow

2121

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9954

به "هزینه نگهداری خودروی برقی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه نگهداری خودروی برقی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید