هشدار آلمان نسبت به افزایش جاسوسی سایبری

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان نسبت به افزایش خطر جاسوسی سایبری در کشورش یا فعالیت های سایبری که از سوی سایر کشورها علیه این کشور راهنمایی می شوند، هشدار داد.

هشدار آلمان نسبت به افزایش جاسوسی سایبری

به گزارش خبرنگاران، مراسم معرفی معاونان توماس هالدنوانگ، رئیس جدید سازمان امنیت داخلی آلمان با حضور هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در کلن برگزار گردید.

توماس هالدنوانگ در این مراسم ضمن اشاره به افزایش خطر فعالیت های جاسوسی سایبری در آلمان یا از سایر کشورهای دنیا علیه آلمان گفت: ما از سوی سرویس های اطلاعاتی سایر کشورها تحت نظارت قرار داریم.

در این مراسم هالدنوانگ همچنین گفت که در کنار روش های معمول و شناخته شده جاسوسی مانند اعزام افرادی برای جمع آوری اطلاعات، خطر حملات سایبری نیز همچنان افزایش می یابد.

هالدنوانگ از ماه نوامبر گذشته ریاست سازمان امنیت داخلی آلمان را برعهده گرفته است.

وزیر کشور آلمان برای معرفی میشائیل نیمایر و سینان زلن، دو معاون جدید سازمان امنیت داخلی آلمان و شرکت در مجمع عمومی این سازمان در مراسم کلن حضور داشت.

دویچه وله گزارش داد، با معرفی دو معاون جدید رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان، انتخاب مسئولان جدید این نهاد به انتها رسیده است.

هانس گئورگ ماسن، رئیس پیشین برکنار شده سازمان امنیت داخلی آلمان، به دلیل ملاقات های محبت آمیز و توصیه ها و سفارش هایی که به سران یک حزب راست گرا نموده بود، از سوی افکار عمومی آلمان و رسانه های این کشور مورد انتقادهای شدید نهاده شد. اظهارات او در تردید در زمینه اصالت ویدئوهای تعقیب خارجی ها در حاشیه تظاهرات راست گرایان افراطی در شهر کمنیتس نیز نگرانی های زیادی را برانگیخت. این موضع گیری ها باعث برکناری رئیس و چند تن از مسئولان اداره امنیت داخلی آلمان شد.

طبق قوانین آلمان، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان اجازه ندارد در مسائل سیاسی دخالت کند. او و سازمان زیر نظر او باید بی طرف باشند و مستقل عمل نمایند.

هورست زهوفر ضمن اعلام حمایت سیاسی از مسئولان جدید سازمان امنیت داخلی آلمان، نسبت به در اختیار قراردادن امکانات اقتصادی و تأمین پرسنل کافی برای این سازمان اطمینان داد.

زهوفر تأکید کرد که کارکنان سازمان امنیت داخلی آلمان وظایف و سهم خود را در حفظ حاکمیت قانون و دموکراسی و برقراری امنیت در آلمان بسیار خوب انجام داده اند.

او امنیت موجود در آلمان را در تاریخ این کشور بی نظیر خواند و گفت که اداره حراست از قانون اساسی آلمان همچنان به وظیفه خطیر خود در حفظ این امنیت ادامه خواهد داد.

دبیر: اسدی

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2873

به "هشدار آلمان نسبت به افزایش جاسوسی سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آلمان نسبت به افزایش جاسوسی سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید