هفته شانزدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، در هفته شانزدهم رقابت های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه 50 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار، هزار و 200 و هزار و 550 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در خاتمه 99 میلیون و 850 هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های هفت گانه اهدا شد.

هفته شانزدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید

در دور اول اسب های ترکمن دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار و 200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که پیمان قلرعطا با اسب ملایم زودتر از خط انتها گذشت و عبدالرحیم آرمیده با اسب ایل سون صوفیان و جواد آچاک با اسب یل شاد به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب ایراندخت عنوان اول را به دست آورد و رامین قهرمانی با اسب تاتیه روآ و عبدالرحیم آرمیده با اسب پرنس لیدی به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب دیبالا پیروز به کسب مقام اول شد و یعقوب توسلی با اسب تاپیک و عبدالحلیم قبادی با اسب مهدشت به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار و 200 متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب کایزن زودتر از خط انتها عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب سامرسا و ستار مهرانی با اسب پرگار به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس 6 به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که علی محمد غراوی با اسب مونامو نخستین نفر از خط انتها عبور کرد و ستار مهرانی با اسب گرداب و بنیامین جرجانی با اسب ایزا بوی نفرات دوم و سوم از خط انتها گذشتند.

در دور ششم اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس دو به مسافت هزار و 550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که پیمان قلرعطا با اسب شوالیه پیروز به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب شه راد و آرمین آق آتابای با اسب آلتون سا به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و انتهای اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس هفت به مسافت هزار و 550 متر با یکدیگر رقابت کردند که علی محمد غراوی با اسب فلای پیروز به کسب عنوان نخست شد و امین محمدی با اسب داکسی و کمال دلیجه عطا با اسب نازگل کیا به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

پیمان قلرعطا و علی محمد غراوی بهترین چابکسواران هفته

در انتها هفته شانزدهم رقابت های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، پیمان قلرعطا و علی محمد غراوی با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند، کمال دلیجه عطا یک مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم کسب کرد و محمد خوجملی و رامین قهرمانی هر کدام یک مقام نخست و یک مقام دوم به دست آوردند.

گفتنی است؛ هفته هفدهم رقابت های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، بعدازظهر آدینه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3395

به "هفته شانزدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته شانزدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید