همه چیز درباره پل چپل در شهر لوسرن سوئیس، عکس

به گزارش شیوا مارکت، تاریخ و نقاشی های بی مانند این پل، چپل بریج را به مکانی منحصربه فرد بر روی رود رائوس تبدیل نموده است.

همه چیز درباره پل چپل در شهر لوسرن سوئیس، عکس

پل چپل (Chapel Bridge) در قلب شهر لوسرن واقع شده و نقش نمادی از یک شهر قرون وسطایی در سوئیس را ایفا می نماید. این پل چوبی سرپوشیده که به کاپل بروکه (Kapellbrücke) نیز معروف است، نام خود را از کلیسای سنت پیتر (St. Peters Chapel) در همین حوالی گرفته است.

پل چپل به خاطر ساختار چوبی و ظاهر سرپوشیده و خاص خود، یک شاهکار معماری محسوب می شود. چپل بریج قدیمی ترین پل چوبی سرپوشیده در اروپا است و قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی بازمی شود.

این پل به طول 204 متر، شهر قدیمی را به شهر جدید متصل می نماید و تنها مختص عابران پیاده است. چپل بریج مکان فوق العاده ای برای تحسین مناظر زیبا و نقاشی های تاریخی شهر لوسرن است.

چپل بریج همچنین قدیمی ترین پل تیر چوبی اروپا است و شامل تیرهای نگهدارنده و مثلثی برای تحمل وزن پل می شود.

پل چپل در دهانه رود رائوس (Reuss) نهاده شده است. می توان در یک طرف پل ایستاد و منظره رودخانه را تماشا کرد؛ سپس سر خود را برگرداند و به تحسین دریاچه لوسرن پرداخت.

تماشای اطراف از هر زاویه ای بر روی این پل حیرت انگیز است؛ کوه ها از پشت سر شهر تاریخی سر برافراشته اند و قله های برفی آن ها با رنگ آبیِ دریاچه لوسرن تضاد زیبایی خلق نموده است.

این منظره به ویژه در هنگام غروب خورشید تماشایی است. دوربین خود را به همراه بیاورید و قبل از اینکه روی پل پر از توریست شود، آغاز به عکاسی کنید. باوجود این همه جاذبه تماشایی در اطراف، نباید فراموش کنید نگاهی هم به بالای سرتان بیندازید.

چپل بریج به خاطر مجموعه گسترده ای از نقاشی های تاریخی در زیر سقف آن نیز مشهور است. این نقاشی ها که به قرن هفدهم میلادی تعلق دارند، صحنه هایی از لوسرن در گذشته را روایت می نمایند. این صحنه ها شامل روایتی از زندگی و مرگ حافظ مقدس لوسرن، سنت لجِر و افسانه هایی در خصوص دیگر حافظ مقدس شهر، سنت موریس، می شود.

این آثار هنری در دوران ضد اصلاحات در قرن هفدهم میلادی و توسط هنرمند محلی، هانس هاینریش واگمن بر روی تخته هایی از چوب صنوبر کشیده شده اند. اگر احتیاج به آموختن درس هایی از تاریخ سوئیس دارید، نگران نباشید؛ در زیر هر نقاشی، توضیحات آن نوشته شده است.

هنر در هیچ زمانی ارزان نبوده و این آثار هنری نیز با حمایت اقتصادی اعضای شورای شهر آن موقع خلق شده اند. حمایت های اقتصادی آن ها سبب شد تا هرکدام از اعضا نشان خانوادگی خود را نیز در کنار آثار هنری ثبت کند.

پل به یک سازه هشت ضلعی آبی ختم می شود که در طول تاریخ کاربردهای فراوانی، از اتاق شکنجه گرفته تا زندان و آرشیو شهرداری، داشته است.

امروزه این برج آبی نمادی از لوسرن محسوب می شود و میزبان چندین فروشگاه کوچک سوغاتی است. ارتفاع این برج آبی به 43 متر می رسد، اما بازدیدنمایندگان نمی توانند به بالای آن بروند.

چپل بریج در سال 1993 طعمه حریق شد و دوسوم سازه آن و بسیاری از نقاشی هایش از بین رفت. این پل به سرعت مورد بازسازی نهاده شد و دوباره به همان شکل سابق در قرن چهاردهم میلادی درآمد.

شماری از نقاشی ها بازسازی شدند و اگر چشمان خود را تیز کنید، متوجه بعضی از سوختگی ها در تابلوها می شوید که یادگاری از آن دوران سیاه هستند.

این پل تا سال 1993 میزبان مجموعاً 147 نقاشی در زیر سقف خود بود، اما فاجعه در هجدهم اوت همین سال به وقوع پیوست. آتش به جان پل افتاد و دوسوم از نقاشی ها را از بین برد.

پس از این فاجعه، 47 نقاشی جمع آوری شدند، اما تنها 30 مورد از آن ها به طور کامل مورد بازسازی نهاده شدند. بعدها نقاشی های آسیب دیده با نقاشی هایی متعلق به سال 1834 جایگزین شدند.

اگر قصد ملاقات از این نقاشی های خارق العاده را دارید، به خاطر بسپارید که شما نمی توانید آن ها را در روزهای کارناوال از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه مشاهده کنید؛ زیرا این نقاشی ها با گزینه های جدیدتر و متناسب با موضوع کارناوال جایگزین می شوند.

وبلاگ باتسک: باتسک: دارالترجمه آنلاین، مترجم متن هوشمند

منبع: گردشبان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24412

به "همه چیز درباره پل چپل در شهر لوسرن سوئیس، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره پل چپل در شهر لوسرن سوئیس، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید