واکنش روسیه به حمله آمریکا به ادلب

به گزارش شیوا مارکت، وزارت دفاع روسیه حمله هوایی آمریکا به بعضی مناطق مسکونی در استان ادلب سوریه به بهانه نابودی مواضع تروریست ها، در شرایطی که ارتش سوریه آتش بس اعلام نموده را نقض تمامی توافقات قبلی و اقدامی تحریک آمیز ارزیابی کرد.

واکنش روسیه به حمله آمریکا به ادلب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، امروز (یکشنبه) گفت که آمریکا با نقض تمامی توافقات و بدون آگاه کردن روسیه و ترکیه، حملات هوایی را به حومه دو منطقه مسکونی در استان ادلب سوریه انجام داده است.

بر اساس این اطلاعات، از ساعت شش بامداد (به وقت محلی) روز شنبه، 31 آگوست ( 9 شهریور ماه ) به ابتکارعمل روسیه و ترکیه، ارتش سوریه به طور یکجانبه رژیم آتش بسی را در منطقه کاهش تنش ادلب برقرار کرد و همه طرفین درگیری نیز از این مسئله اطلاع پیدا کردند. قرار بود این آتش بس به شهروندان غیرنظامی ساکن این استان اجازه دهد تا از کریدورهای انسانی به وجود آمده استفاده نموده و از آنجا خارج شوند. به همین دلیل، طی شبانه روز گذشته نیروهای هوا-فضای روسیه و نیروی هوایی سوریه تمامی پروازهای خود در آسمان منطقه ادلب را متوقف نموده بودند.

ولی بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، در ساعت 15 (به وقت محلی) روز یکشنبه، آمریکا حملات هوایی را به نزدیکی دو منطقه مسکونی در استان ادلب وارد کرد که قربانیان زیادی را نیز برجای گذاشته و میزان تخریب زیرساختارها نیز بسیار جدی است. طرف آمریکایی اعلام نموده که اجرای این عملیات هوایی باعث نابودی مرکز راهنمایی گروه القاعده در خاک سوریه شده که امنیت شهروندان آمریکایی را تهدید می نموده است.

طبق اطلاعات مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه، ایالات متحده با این اقدام ادامه آتش بس در منطقه کاهش تنش را در معرض خطر قرار داده و در بعضی جهت گیری ها نیز این آتش بس از هم اکنون شکسته شده است. به رغم تیراندازی بعضی گروه های مسلح بعد از حمله هوایی آمریکا، نیروهای دولتی سوریه همچنان مهلت قانونی برای توقف اقدامات مسلحانه را رعایت می نمایند.

وزارت دفاع روسیه تاکید نموده است که چنین اقداماتی از سوی طرف آمریکایی، با توجه به اینکه واشنگتن همیشه مسکو و دمشق را به استفاده از حملات هوایی در مناطق غیرنظامی متهم می نماید، کاملاً غیرقابل درک است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11148

به "واکنش روسیه به حمله آمریکا به ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به حمله آمریکا به ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید