ورود بیش از 3میلیون گردشگر خارجی در سه ماه اول سال 98، رشد 40 درصدی نسبت به سال 97

به گزارش شیوا مارکت، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 40 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سه ماهه اول امسال و گفت:در سه ماهه اول سال 98، شاهد ورود بیش از 3 میلیون گردشگر خارجی به کشور بودیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

ورود بیش از 3میلیون گردشگر خارجی در سه ماه اول سال 98، رشد 40 درصدی نسبت به سال 97

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، ولی تیموری معاون گردشگری کشور، امروز یکشنبه 13 مرداد 98، در گفت و گو با شبکه خبر سیما با اشاره به رونق گردشگری در کشور و افزایش ورود جذب گردشگران خارجی به ایران شرح داد: این در حالی است که سال 97 را با 7 میلیون و 800 هزار گردشگر ورودی به سرانجام رساندیم که نسبت به سال 96 رشدی 52 درصدی داشت و این موضوع به طور کامل نشان دهنده رشد ورود گردشگران خارجی به کشور است.

او اضافه کرد: خوشبختانه به واسطه جاذبه های بی نظیری که در کشور داریم و مجموعه اقداماتی که در ماه های اخیر از جمله لغو ویزا با برخی از کشورها انجام شده شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم.

او سپس به موضوع لغو ویزا با کشور چین و هدف گذاری برای جذب 2 میلیون گردشگر چینی اشاره کرد و اضافه کرد: در سال گذشته 52هزار گردشگر چینی وارد کشور شدند که در مقابل تعداد گردشگران خروجی چین، عدد ناچیزی است؛ خصوصا این که این کشور در این مدت 129 میلیون گردشگر خروجی داشته است و پیش بینی می شود که امسال این عدد به 159 میلیون نفر برسد. از این رو تلاش می کنیم تا تعداد گردشگران چینی به کشور افزایش یابد.

او اضافه کرد: با توجه به این که چین دارای اقتصاد خوبی است و چینی ها نیز گردشگرانی هستند که هزینه می کنند، برنامه های کلانی را برای جذب گردشگر از این کشور پرجمعیت در دست اقدام داریم و هدف گذاری ما دست یابی به جذب 2 میلیون چینی در سال است.

او در ادامه گفت: در حوزه گردشگری موضوعی با عنوان بازارهای هدف داریم که شناسایی بازارهای هدف بر اساس مطالعات بازار و شاخص های مختلف انجام می شود، در خصوص چین 65 شاخص بررسی شد و کشور چین یکی از هدف بازارهای گردشگری ما قرار گرفته است. برنامه عملیاتی را برای این کشور آغاز کرده ایم که یکی از آن ها لغو ویزا است. با پیشنهاد مشترک سازمان میراث فرهنگی و وزارت امورخارجه و نظر مساعد دکتر روحانی از 25 تیر، موضوع لغو ویزا با چین آغاز شده است.

معاون گردشگری کشور با بیان این که دست یابی به عدد 2 میلیون گردشگر چینی در سال دور از ذهن نیست، ادامه داد: اطمینان داریم که در درازمدت این عدد بیشتر از این هم خواهد بود، اما به طور حتم نمی توانیم انتظار داشته باشیم سال اول 2میلیون گردشگر چینی داشته باشیم، لغو ویزا تاثیر خوبی داشته و هیجان خوبی را در چین آغاز کرده است و برای ما ه های آینده تعداد زیادی گردشگر چینی در کشور خواهیم داشت.

این مقام مسئول در ادامه گفت: آشنا نبودن چینی ها با ایران یکی از مسائلی است که با آن روبه رو هستیم و این در حالی است که وقتی گردشگران چینی می آیند افرادی تبلیغ می شوند که در بازگشت به کشورشان زیبایی های ایران را تبلیغ می کنند.

تیموری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برنامه های درازمدت برای جذب گردشگر چینی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این عدد 100درصد قابل افزایش است.

او در ادامه گفت: برنامه جامع زمان بندی شده ای را آغاز کرده ایم، معرفی ایران را در دستور کار قرار داده ایم و با همکاری سفارتخانه ایران اطلاع رسانی و معرفی را آغاز کرده ایم. دعوت از فعالان رسانه ای چین را در برنامه داریم و سمینارها و گفت وگو ها با بخش خصوصی برگزار کردیم.

تیموری گفت: مقامات چین نیز ایران را به عنوان مقصد سفر اتباع خود معرفی کرده اند و اگر موضوع لغو ویزا با چین تأثیرات خوبی داشته باشد، لغو ویزا را با رعایت نظرات وزارت امور خارجه برای سایر کشورها نیز می توانیم برنامه ریزی کنیم.

معاون گردشگری کشور همچنین در این گفت و گو زنده تلویزیونی، به تشریح برخی دیگر از فعالیت ها و اقدامات معاونت گردشگری در خصوص تأمین زیرساخت های گردشگری، بهبود وضعیت فرودگاه ها، افزایش کیفیت خدمات رفاهی بین راهی، آموزش نیروهای انسانی و نظارت بر نحوه ارائه خدمات به گردشگران پرداخت.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8588

به "ورود بیش از 3میلیون گردشگر خارجی در سه ماه اول سال 98، رشد 40 درصدی نسبت به سال 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود بیش از 3میلیون گردشگر خارجی در سه ماه اول سال 98، رشد 40 درصدی نسبت به سال 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید