شرایط جوی کشور طی روزهای آینده

به گزارش شیوا مارکت، کارشناس سازمان هواشناسی به بیان توضیحاتی درباره شرایط جوی کشور طی روزهای آینده پرداخت.

شرایط جوی کشور طی روزهای آینده

به گزارش خبرنگاران از میزان ، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی درباره شرایط آب و هوایی کشور طی روز های آینده گفت: امروز برای دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی و دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی و سواحل شمال کشور و بخش های از مرکز بارندگی خواهیم داشت و این بارش ها تا اواخر وقت به دامنه های شرقی البرز و شمال شرق شامل خراسان رضوی و خراسان شمالی هم کشیده خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان نمود: هم زمان با کشیده شدن بارش ها به سمت شمال شرق از مقدار بارش های شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریایی خزر و دامنه ای البرز غربی و مرکزی کاسته می شود. فعالیت این سامانه در شرق سواحل دریایی خزر و شرق خواهد بود. چهارشنبه بارش ها محدود به شمال شرق می شود و سپس این سامانه از کشور خارج می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: پنج شنبه در اغلب استان های کشور جو نسبتا پایدار است. امروز و فردا مناطقی از مرکز و شرق و جنوب شرق باد شدید خواهند داشت که برای نقاط مستعد با خیزش گرد و خاک همراه می شود. دمای هوا امروز برای نیمه شمالی کشور 5 تا 8 درجه کاسته می شود. دریای خزر و خلیج فارس مواج و متلاطم است.

وی در ادامه بیان نمود: سامانه بارشی بعدی بعد از ظهر جمعه از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و به تدریج برای دامنه های زاگرس و البرز ایجاد بارش خواهد کرد.

نقشینه بیان نمود: تهران امروز آسمان نیمه ابری گاهی وزش باد دارد. در شمال استان بارش برف را خواهیم داشت و به تدریج برای تهران کاهش ابر را داریم و فردا هوا صاف می شود. تهران تا جمعه به تدریج افزایش دما 6 تا 7 درجه ای را دارد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16708

به "شرایط جوی کشور طی روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جوی کشور طی روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید