ویلاباغ ها عامل زیاد شدن سگ های ولگرد در البرز!

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل دامپزشکی البرز با اشاره به اینکه سگ های ولگرد در البرز به معضلی جدی تبدیل شده اند، توضیح داد: به دلیل وجود باغ ویلای متعدد در البرز شاهد افزایش تعداد سگ های بی صاحب در سطح شهرها هستیم.

ویلاباغ ها عامل زیاد شدن سگ های ولگرد در البرز!

علی اصغر شریفی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: واکسن هاری واکسنی وارداتی است و هر دز از آن بین هفت تا هشت دلار قیمت دارد. اداره کل دامپزشکی در طول سال اقدام به تزریق رایگان این واکسن به سگ های دارای صاحب می نماید.

وی اضافه کرد: دامپزشکی وظیفه ای در قبال تزریق واکسن به سگ های بلاصاحب ندارد ولی به عنوان همکار با شهرداری در کمیته ساماندهی این سگ ها عضو است و نظارت بهداشتی و کارشناسی بر فرایند جمع آوری و عقیم سازی این حیوانان دارد.

شریفی شرح داد: در هریک از این باغ ویلاها یک یا دو قلاده سگ نگهداری می گردد و اگر به طور میانگین هر یک این سگ ها چهار توله داشته باشند در مدت زمان کوتاهی جمعیت سگ ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

این مسئول بیان نمود: از آنجایی که هزینه نگهداری چند سگ برای صاحب یک باغ زیاد است یک یا دو قلاده را نگه می دارد و بقیه را در خیابان رها می نماید و همین باعث شده طی سال های گذشته جمعیت سگ های بی صاحب استان به میزان قابل توجهی رشد داشته باشد. این سگ ها چون نمی توانند در اطراف باغ ها غذای کافی پیدا نمایند برای ادامه حیات به سمت شهرها روانه می شوند که این امر مسائل زیادی به همراه دارد.

وی اظهار کرد: شهرداری ها باید برای ساماندهی این سگ ها اقدامات موثر لازم را انجام دهند چون هزینه های بهداشتی و پیشگیری هارگزیدگی بالا است و تبعات روانی زیادی در بین شهروندان دارد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1220

به "ویلاباغ ها عامل زیاد شدن سگ های ولگرد در البرز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلاباغ ها عامل زیاد شدن سگ های ولگرد در البرز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید