پست، مرسولات خارجی 48ساعت قرنطینه می شوند

به گزارش شیوا مارکت، شرکت ملی پست این روزها همراه کسب و کارهای مجازی مشغول فعالیت برای رساندن کالاهای مورد احتیاج به دست شهروندان است. به گفته مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و امور مشتریان، مرسولات خارجی 48 ساعت در محلی قرنطینه می شوند و سپس به دست شهروندان می رسند.

پست، مرسولات خارجی 48ساعت قرنطینه می شوند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اخلاقی اضافه نمود: در راستای وظیفه حاکمیتی شرکت ملی پست برای صیانت از سلامت مشتریان، تمام باجه های پستی مانند کف زمین، باجه های قبول مرسولات و کانترهایی که در مراکز وجود دارند روزی دو نوبت با محصولاتی که وزارت بهداشت برای این کار معرفی نموده است، گندزدایی می شوند.

در ورودی ساختمان های پست مواد ضدعفونی نماینده تعبیه شده تا افراد پس از ضدعفونی کردن دست های شان میزان آلودگی را به حداقل برسانند. ضمن این که مرسولات وارده به کشور بر اساس برنامه ای که تدوین شده برای 48 ساعت وارد انبار قرنطینه و سپس وارد چرخه توزیع میشوند.

مدیر کل دفتر مدیریت کیفیت و امور مشتریان گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا برای جلوگیری از انتشار این ویروس در حوزه های مختلف چند بحث را به شکل هم زمان پیش بردیم. در گام اول، شرکت ملی پست ستاد مدیریت بحران مقابله با کرونا را با حضور هیات مدیره شرکت ملی پست فعال کرد و به این واسطه تصمیمات اولیه که احتیاج بود خارج از فرآیندهای قانونی و ضوابط فعلی که در شرکت ملی پست وجود دارد، اتخاذ گردد را مورد آنالیز قرار دادیم و این کار به تصمیم گیری سریع و عکس العمل مناسب در شرایط مختلف یاری کرد.

وی اشاره نمود: بر اساس مصوبات این ستاد، اولین گام انجام تبلیغات پیشگیرانه بود که با چاپ پوستر و انتشار اخبار در شبکه های مجازی شروع شد. ناوگان کامیون های پستی که بسته ها را جا به جا می نمایند و احتمال می رود ویروس به شکلی به جداره آنها منتقل گردد را روزی دو نوبت ویروس زدایی می کنیم خصوصا آن کامیون هایی که از فرودگاه امام خمینی (ره) پست های خارجی را حمل می نمایند.

شرکت ملی پست تنها به حقوق مشتریان توجه ننموده و برای صیانت از همکاران خود نیز دستورالعمل های زیادی را مدنظر قرار داده است. اخلاقی در اینباره گفت: نوع خدمت رسانی همکاران پستی، مشابه افرادی است که این روزها در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا انجام وظیفه می نمایند. برای این افراد تمام بسترهای محافظتی را در نظر گرفتیم تا بتوانند در سلامت کامل به کارشان ادامه دهند.

او با بیان این که شرکت ملی پست با حذف سیستم حضور غیاب با اثر انگشت، امضای دیجیتال زمان تحویل کالا و برگزاری همایش و سمینارها را حذف نموده است، اضافه نمود: به تمام مراکز ابلاغ کردیم هر کدام از همکاران که دارای علایم مشکوک هستند در مراکز پستی حضور پیدا ننمایند و به آن ها مرخصی بدهند. برای بالا بردن روحیه و کم کردن بار روانی با یاری وزارت بهداشت پزشکان و کارشناسان متبحر در حوزه مقابله با کرونا نیز در واحدهای پستی مستقر شدند.

وی اظهار داشت: از آن جا که دولت، تکلیف نموده تا مردم حتی برای خرید از خانه بیرون نیایند باید حلقه مفقوده بین فروشگاه های فیزیکی و مشتریان پر می شد. این کار توسط شرکت ملی پست انجام شد. مجموعه شرکت ملی پست به واسطه وظیفه حاکمیتی خود بسته ها را دریافت و پس از آماده سازی آن را رهسپار توزیع می نماید.

او با تاکید بر این که مراکز پستی در شرایط بحران تعطیلی ناپدذیر هستند، اضافه نمود: کار مراکز پستی نسبت به قبل افزایش پیدا نموده و در شیفت های 24 ساعته برای خدمت رسانی آماده هستیم. تمام واحدهای پستی در ایام تعطیلی کشیک فعال هستند.

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17351

به "پست، مرسولات خارجی 48ساعت قرنطینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست، مرسولات خارجی 48ساعت قرنطینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید