پولدارهای همدان زیاد زباله فراوری می نمایند

به گزارش شیوا مارکت، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان با بیان اینکه به طور میانگین روزانه 420 تن پسماند در همدان فراوری می گردد، گفت: بیشترین مقدار پسماند در مناطق مرفه نشین همدان فراوری می گردد.

پولدارهای همدان زیاد زباله فراوری می نمایند

حسین سیبی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه به طور میانگین روزانه 420 تن پسماند در همدان فراوری می گردد، اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سالجاری به طور میانگین 52 هزار و 80 تن پسماند در همدان فراوری شده است.

وی با بیان اینکه از 3 سال گذشته تا کنون میانگین فراوری پسماند درهمدان بین 400 تا 420 تن بوده است، اضافه نمود: بیشترین مقدار پسماند در مناطق مرفه نشین همدان فراوری می گردد.

سیبی نبود ماشین آلات تخصصی و خط پردازش را جزئی از مسائل پسماند همدان برشمرد و مطرح نمود: یک سایت پسماند پشت پلیس راه همدان وجود دارد که این سایت با مساحت 300 هکتار از سال 60 راه اندازی شده و ظرفیتی استراتژیک برای استان همدان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه 20 درصد پسماند فراوریی قابل بازیافت است، اعلام کرد: حدود 80 درصد پسماند فراوری شده باقیمانده موادغذایی و غیرقابل بازیافت است که می توان آنها را به کود تبدیل کرد اما متأسفانه تکنولوژی انجام این کار در همدان وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان با بیان اینکه طبق قانون فراورینماینده های زباله های عفونی باید ابتدا آن را بی خطرسازی و سپس دفع نمایند، افزود: در همدان بی خطرسازی زباله های عفونی توسط فراورینماینده ها اجرا شده و سپس با استفاده از آهک دفن می گردد.

وی با بیان اینکه پیگیری برای راه اندازی خط پردازش زباله و خط پردازش نخاله ساختمانی از برنامه های سازمان مدیریت پسماند برای سال 98 است، گفت: راه اندازی خط پردازش نیازمند جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8390

به "پولدارهای همدان زیاد زباله فراوری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولدارهای همدان زیاد زباله فراوری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید